Šport

Ligety ubranil veleslalomski naslov v Schladmingu

15. 2. 2013, 14.40

Američan Ted Ligety je ubranil veleslalomski naslov na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Schladmingu ter po prvih mestih v superveleslalomu in superkombinaciji osvojil še tretje odličje na tem SP.

Tina Maze osvojila srebrno medaljo v veleslalomu!

STA / S.R.
14. 2. 2013, 14.35

Tina Maze je na veleslalomu na svetovnem prvenstvu v Schladmingu v drugi vožnji odlično smučala in osvojila končno drugo mesto. Prva je bila Francozinja Tessa Worley.

Flander tretji v na paralelnem veleslalomu Sočiju

STA / S.R.
14. 2. 2013, 13.47

Slovenska deskarska reprezentanca je na olimpijski generalki v Sočiju spet dokazala svojo moč.

Tini se prva vožnja ni najbolj posrečila

STA / S.R.
14. 2. 2013, 10.09

Tina Maze je že odvozila prvo vožnjo veleslaloma na svetovnem prvenstvu v Schladmingu. Za trenutno prvo uvrščeno Francozinjo Tesso Worley je zaostala za sekundo in devet stotink.

Tina bo naslov branila s štartno številko 3

STA / S.R.
14. 2. 2013, 09.41

Tina Maze bo tretjo kolajno na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Schladmingu napadala s startno številko 3.

Tina Maze: Vem, da sem lahko dobra

STA / S.R.
13. 2. 2013, 10.52

Tina Maze je na svetovnem prvenstvu v Schladmingu ena največjih zvezdnic in favoritk za kolajne.

Na ekipno tekmo brez Tine Maze

STA / S.R.
12. 2. 2013, 07.49

Na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Schladmingu bo danes na sporedu paralelna moštvena preizkušnja na izpadanje, na njej bo nastopila tudi slovenska reprezentanca.

Ligety dobil superkombinacijo, Kosi 12.

STA / S.R.
11. 2. 2013, 20.12

Američan Ted Ligety je v Schladmingu na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju osvojil še svojo drugo zlato kolajno.

Po smuku na supekombinaciji Kline 11., vodi Baumann

STA / S.R.
11. 2. 2013, 14.34

Avstrijec Romed Baumann vodi po smuku na superkombinaciji na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Schladmingu.

Lindsey Vonn uspešno operirali

STA / S.R.
11. 2. 2013, 09.21

Američanko Lindsey Vonn, ki se je poškodovala 5. februarja pri padcu na superveleslalomu na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Schladmingu, so ponoči operirali v domačem Vailu.

Kegljačica Eva Sajko zmagovalka svetovnega pokala

STA / A.M.
10. 2. 2013, 16.50

Slovenski kegljaški šport je bogatejši še za eden mednarodni uspeh. Eva Sajko je v finalu svetovnega pokala za posameznice premagala Madžarko Anito Mehesz s 3:1 (521:509) in osvojila zlato odličje.

Tina Maze tokrat brez medalje

STA / A.M.
10. 2. 2013, 12.40

Francozinja Marion Rolland je presenetljivo zmagala na smuku na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Schladmingu (1:50,00. Tina Maze je bila sedma (+1,21) in je na tretji tekmi na tem SP prvič ostala brez medalje.

Preoblekel se je v Messija

rb
10. 2. 2013, 08.45

Mariborska zasedba na pripravah v Turčiji je v popolni zasedbi, reprezentanti so se pridružili ekipi.

Mazejeva v smuku po zlato, srebro ali bron

STA / A.M.
10. 2. 2013, 08.15

Po moških se bodo na svetovnem prvenstvu v kraljevi disciplini alpskega smučanja, smuku, preizkusile še ženske. Novega smukaškega kralja Schladminga so že okronali, to je postal Norvežan Aksel Lund Svindal. Odgovor o tem, kdo bo smukaška svetovna kraljica, bo padel danes.

Slovenski skakalci prepričljivo slavili

STA / A.M.
9. 2. 2013, 16.06

Slovenski smučarski skakalci Jurij Tepeš, Jaka Hvala, Peter Prevc in Robert Kranjec so zmagovalci ekipne tekme za svetovni pokal v Willingenu.

Faku bron v sprintu, zmaga Svendsnu

STA / A.M.
9. 2. 2013, 14.45

Slovenski biatlonec Jakov Fak je na svetovnem prvenstvu v Novem mestu na Češkem osvojil bronasto medaljo.

Smuk: Andrej Šporn na 11. mestu

STA / A.M.
9. 2. 2013, 12.50

Norvežan Aksel Lund Svindal je zmagal na smuku na svetovnem prvenstvu alpskih smučarjev v Schladmingu (2:01,32).

Slovenci do prve zmage

Barbara Kavčič
8. 2. 2013, 21.55

Slovenska hokejska reprezentanca kvalifikacijskega turnirja za Soči 2014 v danskem Vojensu ne bi mogla začeti lepše, kot ga je.

Tina hudo razočarana

STA / U.K. / A.M.
8. 2. 2013, 14.59

Tina je, navkljub drugemu mestu v superkombinaciji, razočarana in v solzah.

Košir osvojil drugo mesto

8. 2. 2013, 14.53

Slovenski deskar Žan Košir je na paralelnem veleslalomu za svetovni pokal na Rogli zasedel drugo mesto. Tržičana je v finalu ugnal Italijan Roland Fischnaller.

Nekdanji sponzor Armstronga zahteva vračilo denarja

STA / A.M.
8. 2. 2013, 09.05

Podjetje SCA Promotions, ki je neslavnemu ameriškemu kolesarju Lancu Armstrongu izplačalo več kot 12 milijonov dolarjev v nagradah za zmage na kolesarskih dirkah po Franciji, je na državnem sodišču Teksasa v Dallasu vložilo civilno tožbo in zahteva denar nazaj.

Tina Maze po novo kolajno s številko 18

STA / S.R.
7. 2. 2013, 19.06

Tina Maze bo drugo zlato kolajno na svetovnem prvenstvu v Schladmingu napadala s startno številko 18.

Tina se ne bo šparala

STA / S.R.
7. 2. 2013, 16.49

V Schladmingu bodo v petek podelili nov komplet odličij.

Zavca ne bo podcenjeval

STA / S.R.
7. 2. 2013, 13.01

Naslednji tekmec slovenskega boksarskega šampiona Dejana Zavca, 24-letni Američan Keith Thurman, s katerim se bosta pomerila 9. marca v novi športni dvorani Brooklyna, pravi, da Slovenca ne bo podcenjeval, saj gre za boksarja, ki ga doslej še ni nihče zares zasenčil.

Tisti ključni delček, ki pomeni razliko med uspehom in neuspehom.

STA / S.R.
7. 2. 2013, 12.02

Nekateri športniki imajo posebne rituale pred velikimi preizkušnjami in tekmami, svetovni superveleslalomski prvakinji Tini Maze pa najbolj ustreza, če se lahko na start pred dirko pripravlja v miru.