Zgodbe
Prikaži več
Zeliščarski krožek v vsako šolo!
Ekoci že vrsto let ozavešča o pomembnosti samooskrbe, ohranjanja avtohtonih domačih semen in spodbujanja lokalnega gospodarstva.

Marija Ahačič Pollak, glas kanadskih Slovencev: Pevkam sem dala slovensko dušo
Konec avgusta je v radovljiški graščini gostovala ženska vokalna skupina Plamen iz Toronta v Kanadi. Ko je zbor zapel prvo pesem, N'mau čez izaro, sem dobila kurjo polt in solzne oči, tako doživeto so jo pevke odpele, čeprav, če verjamete ali ne, nobena, razen ene, ne zna slovensko. »Ko plamenke pojejo, ljudje začutijo, da sem jim dala slovensko srce in dušo,« pove Marija Ahačič Pollak, ki zbor vodi že 32 let.

Festival brezglutenskih okusov: Dobrote brez posledic
»Če želimo, da bodo naše želje uslišane, moramo biti glasni. Večina evropskih držav je že poskrbela za bolnike s celiakijo, nekatere bolnikom omogočajo, da lahko osnovna živila brez glutena dobijo na recept v lekarnah, druge so jim namenile finančna sredstva.« Pri nas, razloži Adele Gray, organizatorka največjega brezglutenskega dogodka v Sloveniji, je breme na bolnikih. »Živila brez glutena so v naših trgovinah od dvakrat pa celo do šestkrat dražja kot živila z glutenom. Upamo, da se bodo zadeve kmalu spremenile na bolje.«
Brez dlake
Prikaži več
Ljudje
Prikaži več
Linda Evangelista supermodel, superborka: Z eno nogo iz groba
V petih letih je dvakrat premagala raka na prsih, zdaj je njena prognoza »dobra, a ne odlična« – rak se lahko kadarkoli spet vrne, so ji povedali zdravniki. Linda Evangelista sicer pravi, da je »z eno nogo v grobu«, ampak ji ne gre čisto verjeti, ker se ob tem prešerno smeje. In ker je zagrizena borka, ki se že dvakrat ni dala in se bo zagrizeno borila še tretjič, če bo treba. Že mogoče, da je z eno nogo v grobu, je pa zato z drugo še zelo na tem svetu.

Salome: Danes me nihče več ne more raniti
»Nenad je bil tudi čustven, ampak ni toliko jokal.«
Svetilnik
Prikaži več
Mladi čistijo indonezijske reke
Brata Benchegjib iz Indonezije sta oktobra 2020 začela projekt Sungai Watch. Odločila sta se namreč, da bosta skušala indonezijske reke očistiti plastike.

Srečanje dopisovalk
80-letni Patsy Gregory in Carol-Ann Krause sta se spoznali leta 1955, ko sta si začeli kot dekleti izmenjevati pisma. In s tem nadaljevali vse življenje.
Mnenja
Prikaži več
Ni mi vseeno: Izgorelost in denar
Zakaj moja generacija ni izgorevala, sedanja pa? Zato, ker takrat še nismo vedeli, da bi lahko!

Navaden dan nenavadne mame: Najini sopotniki
Ko sva se danes z Janekom vračala iz Tolmina, sva opazovala ovčke. Na travnikih ob cesti je bila pisana druščina belih, črnih in pisanih. Na modrem nebu pa same bele! Veter jih je počasi potiskal z Mangarta proti Polovniku. No, s čisto majčkeno domišljije so bile zgoraj na nebu res ovčke, pa še mnogo drugih reči.

Onkološka bolnica št. 6196: Dvorni norček
Da ne dolgovezim, z gospo psihoonkologinjo sva se pogovorili, v bistvu sva se kar zaklepetali, in na koncu mi je napisala zdravniško potrdilo, da moji kognitivni oziroma miselni procesi zaradi diagnoze rak niso nič slabši, kvečjemu nasprotno.

Prostovoljno pred poroto: Nisem verna in ne bom
'Morda bo moje pismo izpadlo nestrpno, upam, da ne bo koga užalilo, vendar vam prav moram pisati, ker doslej še nobenemu nisem povedala tega, kar mi leži na duši,' je pričela pripovedovati bralka Slavka.
Nasveti
Prikaži več
Zelena lekarna: Pšenica za zdravilo
Pšenica je požeta in v kaščah, če poznamo pridelovalca, ki jo prideluje ekološko, je nakupimo nekaj kilogramov, prišla nam bo namreč zelo prav.

Prevzgojite svoje telo
Napetost v vratu in ramenih, bolečine v hrbtu, bolečine v sklepih, oteženo dihanje, stres, glavoboli, nespečnost, depresija, pa tudi težave s tremo, želja po boljšem stiku s seboj, boljšem razpoloženju, ravnovesju. Vse to in še mnogi so razlogi, ki ljudi pripeljejo do učenja Alexandrove tehnike.
Alter
Prikaži več
Sanje nikoli ne lažejo, so tiha zgodba naše duše
Ni strokovnjaka, ki bi o nas lahko vedel več kot naše sanje. Sanje nikoli ne lažejo, lahko pa jih napačno razumemo.

Marko Pogačnik: Voda nas skuša prebuditi!
Zemlja se spreminja, mi pa smo izgubili stik z naravo. Po njej hodimo z zaprtimi očmi in jo jemljemo za samoumevno. Ne čutimo je v svojem srcu, ker smo se od nje odtujili.