Šport

Žreb za košarkarsko EP v Postojnski jami

4. 9. 2012, 15.46

Žreb skupin evropskega košarkarskega prvenstva leta 2013 v Sloveniji, v katerem bo sodelovalo 24 reprezentanc, bo 18. novembra letos v Postojnski jami.

Nezadovoljni Ronaldo v Manchester City?

4. 9. 2012, 12.02

Portugalski nogometni zvezdnik Cristiano Ronaldo je v zadnjem obdobju večkrat izrazil svoje nezadovoljstvo z letno plačo pri madridskemu Realu.

En milijon za italijanskega nogometaša

STA/K.Š.
4. 9. 2012, 11.24

Nekdanji italijanski nogometni reprezentant Christian Vieri je vendarle dočakal pravico na sodišču.

Tina Maze med finalisti v izboru za nagrado Princ Asturije

STA/K.Š.
3. 9. 2012, 14.24

Slovenska alpska smučarka Tina Maze je uvrščena med finalistke za nagrado Princ Asturije (Principe de Asturias) v kategoriji športa, so danes potrdili s španskega veleposlaništva v Sloveniji, kjer so tudi vložili njeno kandidaturo.

Stonerju uspešno operirali nogo

31. 8. 2012, 10.41

Aktualni svetovni motociklistični prvak v najmočnejšem razredu motoGP Casey Stoner (Honda) je doma v Avstraliji, na zasebni kliniki v Sydneyju, v četrtek prestal operacijo gleženjskih vezi na desni nogi.

Gezzarju zaradi dopinga desetletna prepoved

29. 8. 2012, 10.04

Francoski atlet Nordine Gezzar, ki je na evropskem prvenstvu v Helsinkih osvojil četrto mesto v teku na 3000 metrov z zaprekami je dobil desetletno prepoved nastopanja.

Bo Armstrong ostal brez sedmih naslovov s Toura?

S.R.
24. 8. 2012, 11.01

Sedemkratni zmagovalec kolesarske dirke Tour de France Američan Lance Armstrong se ne bo več boril proti obtožbam o zlorabi nedovoljenih poživil.

Alexander Büttner okrepil Manchester United

STA / S.R.
20. 8. 2012, 13.54

Angleški nogometni prvoligaš Manchester United je v svoje vrste pripeljal 23-letnega Nizozemca Alexandra Büttnerja.

Bold – po zmagi s tremi Švedinjami!

K.Š.
6. 8. 2012, 22.20

Zlata medalja, olimpijski rekord in za piko na i še tri seksi švedske športnice v hotelski sobi … In to do treh zjutraj. Kdo si je to privoščil?

Kozmus v Londonu na OI osvojil srebro

6. 8. 2012, 12.16

Primož Kozmus je v finalu olimpijskih iger v Londonu v metu kladiva osvojil srebrno medaljo z rekordom sezone 79,36 m.

Bron za našega Debevca

STA./K.U.
3. 8. 2012, 17.48

Slovenski strelec Rajmond Debevec se je na olimpijski igrah v Londonu še tretjič povzpel na zmagovalni oder. Po razburljivem finalu, v katerem je zlahka odbil napade vseh tekmecev, poleg tega pa je skoraj ujel srebrno kolajno, si je okoli vratu nadel bron.

Ponosni predsednik

STA/R.S.
2. 8. 2012, 14.46

Predsednik republike Danilo Türk je čestital veslačema Iztoku Čopu in Luki Špiku ob osvojitvi bronaste medalje v dvojnem dvojcu na olimpijskih igrah v Londonu.

Še ena medalja za Slovenijo!

STA/R.S.
2. 8. 2012, 14.29

Slovenska veslača Iztok Čop in Luka Špik sta na olimpijskih igrah v Londonu osvojila bronasto medaljo.

Z olimpijskih iger v Union Olimpijo

STA/E.N.
1. 8. 2012, 10.54

Košarkarski klub Union Olimpija je v svoje vrste privabil novega igralca. Enoletno pogodbo je podpisal avstralski reprezentant Aron Baynes, ki trenutno nastopa na olimpijskih igrah v Londonu. Gre za 208 centimetrov visokega centra, ki bo nosil glavno breme pod obročema.

Rudolf Cvetko na Olimpijskih igrah leta 1912

STA/E.N.
31. 7. 2012, 19.23

Rudolf Cvetko, ki se je rodil 17. novembra pred 132 leti (1880) v Senožečah, je na olimpijskih igrah v Stockholmu leta 1912 osvojil srebrno odličje s sabljo v avstrijski ekipi, kar je po doslej znanih zgodovinskih podatkih prvo olimpijsko odličje, ki ga je osvojil Slovenec. Cvetko je preminil leta 1977.

Zlato za našo Urško

STA/E.N.
31. 7. 2012, 19.01

Slovenska judoistka Urška Žolnir si je na olimpijskem turnirju v Londonu priborila zlato medaljo v kategoriji do 63 kg. V finalu je z vazarijem premagala Kitajko Lili Xu.