Dončić pomagal Dallasu do druge zmage v nizu

G.G./STA
27. 10. 2021, 07.56
Posodobljeno: 27. 10. 2021, 07.57

Dober začetek sezone v NBA za slovenskega zvezdnika Luko Dončića.

V 34 minutah je Dončić dosegel 26 točk, 14 skokov in sedem podaj ter z dvojnim dvojčkom vodil Dallas Mavericks do druge zmage v nizu, tokrat je ekipa severnoameriške košarkarske lige NBA doma s 116:106 premagala Houston Rockets.

Ekipa Utah Jazz je s 122:110 na domačem parketu ugnala Denver Nuggets, za katere slovenski košarkar Vlatko Čančar ni dobil priložnosti za igro. Srb Nikola Jokić, najkoristnejši igralec lige v minuli sezoni, je za Denver v zgolj 15 minutah zbral 24 točk, šest skokov in pet podaj.

Brez superzvezdnika LeBrona Jamesa so igralci Los Angeles Lakers v gosteh po podaljšku premagali San Antonio Spurs s 125:121 in so tako kot Utah še neporaženi v tej sezoni. James ima težave z desnim gležnjem, v njegovi odsotnosti sta bila najboljša Anthony Davis in Russell Westbrook s 35 in 33 točkami.

V tej sezoni ni izgubilo niti moštvo Golden State Warriors, ki je Oklahomo City Thunder ugnalo s 106:98.