Hrvati gredo naprej!

STA / K.Š.
9. 9. 2013, 19.50
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.52

Košarkarji Hrvaške so v petem krogu prvega dela evropskega prvenstva v Celju (skupina C) premagali Češko s 70:53 (16:17, 32:33, 47:42).

S hrvaško zmago si je dokončno pot v Stožice priborila tudi Slovenija, ki bo v Ljubljano tako prenesla dve točki.

Tako Hrvaška kot Češka sta pred medsebojnim obračunom imeli možnost, da si priborita vstopnico za drugi del eurobasketa. Do nje so na krilih glasnih navijačev prišli Hrvati, ki so bili boljši tekmec predvsem v drugem polčasu.

Po uvodnem zabijanju Jana Veselyja je Hrvaška s petimi zaporednimi točkami povedla. Po češki prednosti za koš (7:5), so Hrvati napravili delni izid 7:0. Čehi z meti za tri točke dobri dve minuti pred koncem prve četrtine povedli s 15:14, prednost točke pa zadržali do konca prvih desetih minut (17:16). Češki košarkarji so prednost povišali na 25:19, Hrvati pa so hitro odgovorili s hitrima košema, po petnajstih minutah pa izenačili na 27:27. Čehi so si še enkrat priigrali štiri točke prednosti, a na odmor odšli z rezultatom 33:32.

V nadaljevanju je Hrvaška hitro dosegla pet točk in poskrbela za navdušenje številnih navijačev v belo-rdeči barvi, Češka pa jih je še enkrat več ujela (40:40). Nato je Hrvaška prišla do sedmih zaporednih točk in v zadnjo četrtino vstopila s prednostjo 47:42. V tej so Hrvati brez težav polnili nasprotni koš, tudi ko so se Čehi zbrali in nekoliko zmanjšali zaostanek, pa se je na drugi stran našel igralec, ki je zadel v ključnem trenutku in znova naredil razliko.