Odgovor na očitke

Moralno sporne prakse nekdanjega župana?

Monika Horvat
28. 2. 2019, 20.13
Deli članek:

Nekdanji župan občine Alojz Sok je na nedavni novinarski konferenci odgovarjal na očitke liste Gradimo prihodnost skupaj.

STA
»… ko še ni bil moj zet in niti nisem vedel, da bo enkrat moj zet, menda res nekaj malega kot arhitekt sodeloval …« pravi Alojz Sok, nekdanji župan Ormoža

87 od 146 izvedenih projektov je bilo v letih 2016 in 2017 neposrednih investicij v ceste.

Mariborsko podjetje Plan B je za občino Ormož v času županovanja Alojza Soka izdelalo projektno dokumentacijo za (vsaj) dva projekta. V oči bode, da omenjeno podjetje sodeluje s Sokovim zetom prek njegovega s. p.

Precej prahu je dvignila nedavna tiskovna konferenca, na kateri je nekdanji ormoški župan Alojz Sok med drugim protestiral na očitke liste Gradimo prihodnost skupaj, da ima občina Ormož dolgo zgodovino težav pri gradbenih projektih, ob tem pa pikro dejal, da je to po 12 letih dela na številnih projektih težko poslušati od mladih, ki ne vedo našteti niti petine vseh izvedenih projektov.

Hebar: Tri petine projektov so ceste

Matej Hebar z liste Gradimo prihodnost skupaj, na katerega so leteli očitki, mu ni ostal dolžan: »Petine vseh projektov nam 'na žalost' res ni težko našteti, saj lahko kar tri petine opišemo z eno besedo – ceste. Tako je bilo na primer v letih 2016 in 2017 od 146 izvedenih projektov novogradenj, rekonstrukcij in adaptacij kar 87 neposrednih investicij v ceste. V prejšnjih letih je bilo enako ali pa še več.« Hebarja moti, da je delo pri več projektih dobilo podjetje, v katerem je po njegovih besedah »zaposlen Sokov zet Jure Kolenc (med drugim je tudi projektant problematične športne dvorane Hardek). Taka praksa je vsaj zame moralno izredno sporna.« 

Nemalo občanov se sprašuje, ali gre pri sodelovanju Soka in njegovega zeta res samo za naključje.

Sok: Moj zet je postal avgusta lani

Alojz Sok je v zvezi s povedanim pojasnil, da je projekte naredilo mariborsko podjetje Plan B, ki je bilo izbrano, ker je bilo najcenejše. »S tem podjetjem sem prišel v stik prek profesorja Vodopivca s fakultete za arhitekturo, ki je v Ormožu organizirala študijske delavnice in nam izdelala tri zanimive projekte: hostel in tržnica sta se izvedla, ostala dva oziroma trije še čakajo.« Kar zadeva sorodstvene povezave, pa Sok pravi: »Moj zet ni zaposlen v tem podjetju, ampak dela kot s. p. Morda še podatek za vas: moj zet je postal avgusta lani. Je pa, ko še ni bil moj zet in niti nisem vedel, da bo enkrat moj zet, menda res nekaj malega kot arhitekt sodeloval pri idejni zasnovi tega projekta.« Nemalo občanov se sprašuje, ali gre pri tem res samo za naključje …