Slovenija

Cevi za kisik in smejalni plin zamenjani; Medicoenginering krivi podizvajalca

J.P./STA
17. 3. 2016, 10.58
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.59
Deli članek:

V podjetju Medicoenginering pojasnjujejo, da je do zapletov v šempetrski urgenci pri neuspešnem oživljanju bolnika prišlo zaradi napačne vezave cevi. Slednje je pokazal sredin pregled vseh medicinskih sklopk. Takrat se je izkazalo, da je bela cev priključena na modro in modra na belo, so zapisali v izjavi za javnost. Krivdo pripisujejo Medicopu.

P.K.
Napaka je zdaj odpravljena.

V izjavi je Medicoenginering pripel tudi sliko s sredinega pregleda, iz katere je razvidno, da je bela cev, po kateri priteka kisik, priključena na modro cev za smejalni plin, in obratno. Napaka je zdaj odpravljena.

V podjetju Medicop so v sredo navedli, da so v šempetrski urgenci izvedli instalacijo medicinskih plinov in nato izvedli vse teste skladno s pogodbo. 

Po navedbah Medicoengineringa gre za strojne inštalacije medicinskih plinov v med stropovju, ki niso del medicinske opreme, ki so jo dobavljali oni (stativa, ki visi s stropa).

Krivdo za zaplet v Medicoengineringu tako pripisujejo podjetju Medicop, ki je bil po njihovih navedbah podizvajalec Kolektor kolinga in edini izvajalec medicinskih plinov. Ta je v praksi, kot navajajo, izvajal tudi vse meritve, vključno z zapisnikom in izjavo o "preizkusu skladnega delovanja plinskih sklopk" v celoti, od priključka do porabnika, "kar je moralo biti del dokazila o zanesljivosti".

V podjetju Medicop so v sredo navedli, da so v šempetrski urgenci izvedli instalacijo medicinskih plinov in nato izvedli vse teste skladno s pogodbo. Ti so bili uspešno opravljeni, kar dokazuje dokumentacija, so zatrdili. "Ker Medicop skladno s pogodbo ne odgovarja za priklop stativa ter njegovo pravilno delovanje, se od morebitnih napak oz. napačnega delovanja tudi ograjuje," je sporočil generalni direktor podjetja Peter Podlunšek.