Slovenija

Fištravec pozval k odstopu Hajnška in Vindiš Furmanovo

STA / S.R.
27. 5. 2013, 13.32
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.52
Deli članek:

Mariborski župan Andrej Fištravec je po petkovem razpletu sojenja nekdanjemu županu Francu Kanglerju, na katerem so bili predvajani tudi različni telefonski prisluhi, direktorja občinskega podjetja Snaga Ivana Hajnška in direktorico Javnega medobčinskega stanovanjskega sklada Tanjo Vindiš Furman javno pozval k takojšnjemu odstopu.

Mediaspeed
Župan MOM Andrej Fištravec.

Kot je zapisal na svojem Facebook profilu, je zgrožen nad vsebino prisluhov bivšemu županu Kanglerju in lovkam njegove hobotnice.

"Sodišče je Kanglerja spoznalo za krivega in ga obsodilo na zaporno kazen. Glede na vsebino prisluhov pa javno pozivam Ivana Hajnška in Tanjo Vindiš Furman, da nemudoma odstopita kot direktorja, saj očitno ne izpolnjujeta niti najosnovnejših moralnih pogojev za vodenje tako pomembnih družb," je zapisal Fištravec.

Na petkovi sodni obravnavi, po kateri je mariborsko okrajno sodišče Kanglerja zaradi nezakonite dodelitve službenega stanovanja vedeževalki Karin Ježovita obsodilo na sedem mesecev zapora, Ježovito pa na pet mesecev pogojno, je bilo mogoče slišati vrsto telefonskih prisluhov, ki so kazali na to, kako je nekdanji župan skušal vplivati na odločitve svojih sodelavcev.

Ob tem je v telefonskih pogovorih obračunaval tudi z mediji, zlasti s časnikom Večer, o tem pa med drugim razpravljal s Hajnškom in njegovo soprogo, sicer prav novinarko omenjenega mariborskega časnika.

Na to se je odzvala tudi sedanja odgovorna urednica Večera Katja Šeruga, ki je na spletni strani časnika med drugim zapisala, da tega, zakaj je tožilstvo želelo, sodišče pa dopustilo, da je bilo v sojenju o dodelitvi občinskega stanovanja vedeževalki Karin Ježoviti toliko pozornosti namenjene Večeru, ne ve, ve pa, da je Večer v času nekdanjega župana zdržal vse pritiske na novinarje, urednike, celo na lastnika in v imenu javnosti vztrajal pri razkrivanju nepravilnosti, ki so zdaj predmet (pred)kazenskih in sodnih postopkov.

Ob tem je dodala, da so zdaj soočeni s primerom, ki vpleta eno največjih imen časnika, na odgovornih pa je, da se preudarno in na podlagi vseh dejstev odločijo. Na novinarjih ter obeh novinarskih društvih pa je po njenem, da razmislijo, ali bodo še naprej le poudarjali delovanje skladno z novinarskimi in etičnimi standardi ali pa jih bodo zares terjali tudi v praksi.