srbija košarka

Srbski orli za finale z Američani odpravili galske peteline

STA/ mv
13. 9. 2014, 08.15

Reprezentanca Srbije je drugi finalist svetovnega prvenstva v Španiji. V polfinalni tekmi v Madridu so premagali Francijo z 90:85 in si zagotovili boj za zlato medaljo v nedeljo ob 21. uri z ZDA. Francozi pa bodo danes ob 18. uri igrali za bron z Litvo. V prvem polfinalu so v četrtek Američani s 96:68 premagali Litovce.

lok

Uspešna vrnitev Jasmine Maček

M.J.
12. 9. 2014, 18.16

Slovenska strelka Jasmina Maček je na svetovnem prvenstvu v španski Granadi osvojila 19. mesto v trapu, potem ko je zadela 69 letečih tarč. V uvodnih dveh serijah je zadela po 22, v zadnji pa vseh možnih 25 glinastih golobov.

BMW regata

Slovenci uspešni na finalu BMW Clean Water Regatte v Amsterdamu

M.J.
10. 9. 2014, 15.54

Pred kratkim je v Amsterdamu v veslaškem centru Bosbaan potekalo Svetovno prvenstvo v veslanju. Na regati je sodelovalo preko 1100 atletov iz 60 držav in po 4 dneh finalnih nastopov se je prvenstvo zaključilo s podelitvijo 27 novih naslovov Svetovnih prvakov v veslanju.

pretep vszi

Pozor! Nazorna vsebina: Slavni nogometaš pretepel ženo

liz
10. 9. 2014, 13.36

Člana ekipe ameriškega nogometa Baltimore Ravens Ray Rice je vodstvo lige NFL kaznovalo z dvema tekmama neigranja.

neymar

Neymar, kako si lahko to zgrešil?

M.J.
10. 9. 2014, 12.31

V novi 'postavi' je Brazilija na MetLife stadionu v New Jerseyju premagala Ekvador z rezultatom 1:0. Zmagovalni gol je v 31. minuti prispeval Willian, no za potezo dneva pa je tokrat poskrbel Neymar.

slovenija ZDA re

Slovenija - ZDA 76:119 (22:29, 42:49, 64:86)

U.K.
9. 9. 2014, 22.58

Košarkarji Slovenije so v četrtfinalu svetovnega prvenstva v Španiji izgubili proti Združenim državam Amerike s 76:119 (22:29, 42:49, 64:86) in končali tekmovanje.

polona hercog

Pliškova boljša od Hercogove

STA/M.J.
9. 9. 2014, 10.06

Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog se od turnirja v Hongkongu, kjer je nagradni sklad 250.000 ameriških dolarjev, poslavlja že po prvem krogu. Triindvajsetletno Mariborčanko je v treh nizih z 2:6, 6:4 in 6:4 izločila leto mlajša Čehinja Karolina Pliškova.

marin cilic

Čilić od dopinške kršitve do "mirakula" v New Yorku

STA/M.J.
9. 9. 2014, 08.33

Hrvaški teniški igralec Marin Čilić je zmagovalec odprtega prvenstva ZDA v New Yorku. Čilić je v finalu brez izgubljenega niza premagal Japonca Keia Nišikorija z izidom trikrat 6:3. Čilić je v prvem finalu na turnirjih velike četverice osvojil prvi turnir za veliki slam. Postal je šele drugi Hrvat po Goranu Ivaniševiću s to lovoriko.

slovenija dominikanska

Slovenija premagala Dominikansko republiko

U.K.
6. 9. 2014, 22.10

Košarkarji Slovenije so se na svetovnem prvenstvu uvrstili med osem najboljših reprezentanc.

jure daić

Jure se je brez maske in plavuti potopil 106 metrov

5. 9. 2014, 10.31

Slovenski potapljač Jure Daić se je v pripravah na izboljšanje svetovnega rekorda v starogrški disciplini skandalopetra v Rogoznici na Hrvaškem potopil 106 metrov globoko in s tem postavil slovenski rekord v potapljanju na vdih s spremenljivo obtežitvijo.

Košarka

Američani do pete zmage, Mehičani gredo naprej

M.J.
4. 9. 2014, 21.26

V popoldanskih tekmah zadnjega kroga predtekmovanja na svetovnem prvenstvu v košarki so Američani dosegli še peto zmago, tokrat proti Ukrajini s 95:71. V slovenski skupini D je Mehika premagala Južno Korejo s 87:71 in si zagotovila nadaljevanje tekmovanja, Francija je Iran premagala z 81:76, Hrvaška pa Portoriko s 103:82.

omic

Tudi Angola namučila junake, ki ostajajo prvi

U.K.
3. 9. 2014, 20.07

Slovenska košarkarska reprezentanca je v 4. krogu svetovnega prvenstva (skupina D) v Las Palmasu de Gran Canarii premagali Angolo s 93:87 (17:17, 44:43, 65:66).

dragic

Slovenski košarkarji ostajajo neporaženi

STA/J.P.
2. 9. 2014, 21.34

Košarkarji Slovenije so v tretjem krogu svetovnega prvenstva (skupina D) v Las Palmasu de Gran Canarii premagali Južno Korejo z 89:72 (19:21, 40:39, 70:56).

dragic zdovc

Slovenski košarkaši so nadkrilili mehiške

STA/J.P.
31. 8. 2014, 19.20

Slovenska košarkarska reprezentanca je v 2. krogu predtekmovanja na svetovnem prvenstvu v Španiji premagala Mehiko z 89:68 (24:18, 46:37, 65:50).

goran dragic

Naši fantje so pometli z Avstralci

STA/J.P.
30. 8. 2014, 19.22

Slovenska košarkarska reprezentanca je v 1. krogu predtekmovanja v skupini D svetovnega prvenstva v Las Palmasu de Gran Canarii premagala z Avstralijo 90:80 (27:19, 49:43, 69:60).

slovenija kosarka eurobasket

Jure Zdovc: Avstralija je tekmec po meri za štart prvenstva

STA/ M.V.
30. 8. 2014, 08.20

Slovensko košarkarsko reprezentanco čaka danes ob 17.30 prva tekma na 17. svetovnem prvenstvu v Španiji. V Las Palmasu de Gran Canarii se bo pomerila z Avstralijo.

ronaldo

Ronaldo najboljši nogometaš v Evropi

STA/ mv
29. 8. 2014, 07.45

Portugalec Cristiano Ronaldo je bil izbran za najboljšega nogometaša v Evropi za sezono 2013/14. Zvezdnik madridskega Reala je na slavnostni podelitvi Evropske nogometne zveze v Monaku prejel priznanje, ki so mu ga z glasovi zagotovili evropski novinarji.

maribor celtic dw

Mariborčanom Chelsea, Bezjaku madridski Real

STA/ mv
28. 8. 2014, 18.50

Nogometaši Maribora bodo v sezoni 2014/15 lige prvakov igrali v skupini G skupaj s Chelseajem, Schalkejem in Sportingom iz Lizbone, je določil današnji žreb v Monaku. Ludogorec Romana Bezjaka bo igral v skupini B z branilcem naslova Realom iz Madrida, Baslom in Liverpoolom.

Martin-Orrded

Norveški 'čudežni deček' s 15-imi leti igral za državno reprezentanco

STA/ mv
28. 8. 2014, 18.15

Norveški nogometaš Martin Oedegaard se je zapisal v športno zgodovino svoje države kot najmlajši, ki je kdajkoli oblekel dres članske izbrane vrste. Ognjeni krst je doživel v sredo na prijateljski tekmi Norveške in Združenih arabskih emiratov, star pa je le 15 let in 253 dni.

Darcy Ward Aus

Kozarček preveč bo Warda drago stal

STA/ mv
28. 8. 2014, 16.15

Avstralski speedwayist Darcy Ward, ki je na prejšnji dirki svetovnega prvenstva v Latviji ostal brez nastopa, ker je padel na alkotestu, bo svojo nepremišljenost plačal s suspenzom vsaj še na eni dirki. Krovna motociklistična zveza (Fim) je namreč danes sporočila, da so Warda začasno suspendirali, o kazni pa bodo še odločali.

maribor veselje

Mariborčani bogatejši za 10 milijonov evrov

STA/G.G.
27. 8. 2014, 07.10

Serijski slovenski državni prvak Maribor je na dobri poti, da naslove v državnem prvenstvu še pošteno pomnoži. Z uspehom v odločilnem krogu kvalifikacij proti Celticu v Glasgowu si je drugič v zgodovini zagotovil igranje v skupinskem delu tekmovanja in s tem tudi bogato finančno pogačo, o kateri lahko drugi slovenski klubi zaenkrat samo sanjajo.

Maribor v Ligi prvakov!

G.G.
26. 8. 2014, 20.30

Nogometaši Maribora so se drugič v zgodovini uvrstili v ligo prvakov, potem ko so na povratni tekmi zadnjega predkroga v Glasgowu premagali Celtic. V 75. minuti je zadel Tavares in Mariborčane popeljal v najelitnejše tekmovanje. Škoti so na koncu poskušali na silo priti do izenačujočega zadetka, a je Handanović ubranil nevaren strel van Dijka.

odbojka slovenija gw

Slovenske odbojkarice evropske podprvakinje

STA/ mv
24. 8. 2014, 21.30

Slovenska ženska mladinska odbojkarska reprezentanca je na evropskem prvenstvu v Estoniji in na Finskem osvojila srebrno kolajno. V finalu je v estonskem Tartuju po ogorčenem boju z 2:3 (-23, 17, 24, -17, -12) izgubila proti Srbiji, čeprav je vodila z 2:1 v nizih.

Zinedine_Zidane

Zidane trenersko kariero začel s porazom

STA/ mv
24. 8. 2014, 19.00

Nekdanji francoski nogometni zvezdnik Zinedine Zidane je trenersko pot začel s porazom. Zidane, ki zdaj trenira drugo ekipo madridskega Reala, je na svoji prvi uradni tekmi izgubil proti ekipi B mestnega tekmeca Atletica z 1:2.

teja gregorin

Gregorinova svetovna prvakinja v zasledovanju, Bauer podprvak

STA/ mv
24. 8. 2014, 17.30

Teja Gregorin je na svetovnem prvenstvu v poletnem biatlonu v ruskem Tjumenu postala še svetovna prvakinja v zasledovanju. Odločitev je padla na zadnjem streljanju, kjer si je Slovenka s strelsko ničlo priborila zmago. Njen uspeh je z drugim mestom na moški tekmi dopolnil Klemen Bauer, ki je zaostal le za Belgijcem Michaelom Roeschem.