Potem ko je kovčke spakiral Bertie Vogts so vodilni v azerbajdžanski nogometni zvezi za novega selektorja izbrali legendarnega Roberta Prosinečkega. Njegova trenerska kariera doslej še ni dosegla veličine njegove igralske poti.

jules bianchi re

Bianchi še vedno v kritičnem, vendar stabilnem stanju

30. 10. 2014, 17.19

Francoski voznik formule 1 Jules Bianchi je v bolnišnici v Jokaičiju na Japonskem še vedno v kritičnem, vendar stabilnem stanju, je sporočila njegova družina. Bianchi se je ponesrečil 5. oktobra na dirki za veliko nagrado Japonske v Suzuki, ko je njegov dirkalnik zaradi slabih razmer in vode na stezi nekaj krogov pred koncem zdrsnil s ceste.

slovenija rokomet

Slovenski rokometaši vknjižili prvi točki na poti do Poljske

29. 10. 2014, 22.27

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v prvi kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu na Poljskem leta 2016 danes v Kopru premagala Slovaško z 31:25 (15:12).

klas ingesson

Znani švedski nogometaš izgubil bitko z rakom

G.G.
29. 10. 2014, 12.15

Nekdanji švedski nogometni reprezentant Klas Ingesson je danes v 46. letu starosti izgubil bitko z rakom. Njegov nekdanji klub Elfsborg iz Borasa na zahodu Švedske je žalostno novico sporočil na svoji spletni strani.

fifa, znak

Rusi predstavili uradni znak mundiala 2018

G.G.
29. 10. 2014, 10.32

Znak je oblikovala portugalska agencija, prikazuje pa stilsko oblikovan pokal, ki je prežet s simboli potovanja v vesolje in ikonografijo. Blatter je bil ob predstavitvi videti zadovoljen. "Znak prikazuje rusko srce in dušo," je dejal prvi mož Fife.

olimpija hokej klop (2)

Prvo poglavje oživljenega hokejskega derbija pripadlo zmajem

28. 10. 2014, 22.18

Hokejska tekma med Jeseničani in Ljubljančani spada med klasike slovenskih športnih rivalstev in tako je tudi današnji dvoboj, čeprav še daleč od nekdanjega blišča in pomena, pokazal stopničko na vrnitvi hokeja na Jesenicah na stare tire. Na ledu pa so bili sicer boljši gostje iz prestolnice s 4:2.

maribor sporting2

Uefa zavrnila pritožbo Sportinga

STA/G.G.
28. 10. 2014, 19.21

Evropska nogometna zveza (Uefa) je zavrnila pritožbo portugalskega Sportinga zaradi kontroverznega poraza v skupini G proti Schalkeju (3:4), v kateri igra tudi slovenski prvak Maribor. Lizbončani so se pritožili zaradi enajstmetrovke, ki so jo Nemci dobili v zadnji minuti.

27. 10. 2014, 20.30

Italijanski nogometni prvak Juventus bo več tednov moral shajati brez poškodovanega obrambnega igralca Patrica Evraja. Francoski reprezentant si je poškodoval stegensko mišico leve noge in bo z igrišč odsoten najmanj mesec dni. Evra je zaradi poškodbe na treningu manjkal že na nedeljski tekmi Juventusa proti Palermu (2:0).

kopitar 16 vszi

Nova zmaga kraljev, Kopitar poškodovan

STA/G.G.
27. 10. 2014, 12.21

Prvaki hokejske lige NHL, Los Angeles Kings, so se v soboto zvečer veselili nove zmage. V domači dvorani so ugnali Columbus Blue Jackets s 5:2. Strelska statistika slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja je ob šesti zmagi v sezoni ostala prazna. Ta je ledeno ploskev zaradi poškodbe zapustil v drugi tretjini.

zhang jike

Zaradi vandalizma ob nagrado

STA/B.K.
27. 10. 2014, 07.52

Kitajski namiznoteniški igralec Žang Jike si bo zanesljivo za vselej zapomnil nastop na tekmi svetovnega pokala v Düsseldorfu. Morda po zmagi, še bolj pa verjetno po tem, da je zaradi nedostojnega obnašanja izgubil 32.500 evrov, kolikor bi mu pripadlo kot zmagovalcu.

loic remy, rajčević

Chelsea premočan za Maribor

G.G.
21. 10. 2014, 19.55

V 13. minuti je po hitri akciji Londončanov s strelom po tleh Handanovića ugnal Loic Remy, ki se je pri strelu tudi poškodoval. Zamenjal ga je Dider Drogba, ki je v 22. minuti zadel iz enajstmetrovke. Po kotu Mariborčanov je trojica Hazard-Fabregas-Terry izvedla bliskovit protinapad in Terry je zatresel mrežo za 3:0. V drugem polčasu je po prodoru Filipe Luisa iz bližine podal Hazard, žoga je zadela Vilerja in končala v mreži. Chelsea je nato nizal priložnosti, pri Mariborčanih je Ibraimi zastreljal enajstmetrovko, na drugi strani pa jo je Hazard izvedel brez napake in povišal na 5:0, tik pred koncem pa postavil končni izid 6:0.

mitrović, zastava, albanska, srbija

Kaos v Beogradu: Albanci 'poslali' zastavo na igrišče, tekma odpovedana!

G.G.
14. 10. 2014, 22.04

Tekma med Srbijo in Albanijo v Beogradu je bila označena za visoko rizično, kar se je izkazalo za pravilno oceno. V naelektrenem vzdušju je najprej v 42. minuti na igrišče priletela bakla, nato pa je nekdo nad zelenico poslal daljinsko vodeni "helikoptrček", na katero je bila pripeta zastava z "veliko Albanijo". Sodniki so se odločili, da tekmo dokončno prekinejo in odpovejo.

nova_2701 nm

Slovenija z zadetkoma Novakovića premagala Litvo

G.G./STA
12. 10. 2014, 22.44

Slovenska nogometna reprezentanca je na tretji tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2016 v Vilniusu premagala Litvo z 2:0 (2;0). Strelec za Slovenijo je bil Milivoje Novaković, ki je zadel v 33. in 37. minuti. Izbrance selektorja Srečka Katanca naslednji kvalifikacijski obračun čaka 15. novembra v Londonu proti Angliji, ki je z zmago nad Estonijo ostala na prvem mestu.

maze 4 ap

Se bo Tina Maze po letošnji sezoni upokojila?

G.G./STA
11. 10. 2014, 11.50

Tina Maze kondicijsko zelo dobro pripravljena pričakuje novo sezono svetovnega pokala, ki se bo čez dva tedna začela z veleslalomsko premiero v Söldnu. Slovenska šampionka je razkrila, da po koncu tekmovalne sezone načrtuje premor, ki pa še ne bo pomenil zanesljivega konca kariere.

david millar

Poslovil se bo tudi David

STA/ mv
10. 10. 2014, 19.30

Le dan po slovesu Luksemburžana Andyja Schlecka je svojo upokojitev dokončno potrdil še en odličen kolesar, David Millar. Škot je svoj umik iz profesionalnega športa sporočil na mnogo manj pompozen način kot mlajši od bratov Schleck, a v bistvu je že po lanski sezoni dejal, da bo sezona 2014 njegova zadnja v karieri.

zinedine zidane re

Zidane treniral brez diplome, zdaj mu grozi suspenz

STA/ mv
10. 10. 2014, 18.15

Nekdanji nogometni zvezdnik Zinedine Zidane se je po igralski karieri določil za nadaljevanje dela v nogometu in postal trener. V letošnji sezoni je prevzel drugo ekipo madridskega Reala, a se je zdaj zapletlo, saj je prišlo na dan, da Francoz še nima opravljenih vseh potrebnih izpitov za trenersko licenco, zato mu grozi suspenz.

arturo vidal

Pijan se je tepel, zato bo plačal 100.00 evrov

STA/B.K.
7. 10. 2014, 18.07

Italijanski nogometni prvak Juventus je sporočil, da je ostro kaznoval svojega člana, Čilenca Arturja Vidala, zaradi nešportnega življenja. Nogometaš se je namreč prejšnji teden v nekem nočnem klubu zapletel v pretep in naslednji dan zamudil trening. Zato bo plačal 100.000 evrov.

ojej

Huda nesreča Bianchija

STA/A.Š.
5. 10. 2014, 11.55

Francoskega dirkača Julesa Bianchija, ki se je hudo poškodoval na današnji dirki svetovnega prvenstva formule 1 v japonski Suzuki, so že operirali, je sporočilo vodstvo tekmovanja. Bianchi je v trčenju nekaj krogov pred koncem dirke dobil hude poškodbe glave in so ga takoj prepeljali v bolnišnico.

Andreja Bešter – Cobra

Andreja Bešter – Cobra v ringu tudi na 22. pokalu Kranja

J.P.
2. 10. 2014, 17.34

Na tribunah športne dvorane na Planini se je vnovič zbralo staro in mlado. Kranjčanom je boks najbrž že prišel v kri, kajti potekal je že 22. pokal Kranja, posvečen spominu na Janeza Galeta, starosto slovenskega boksa, in Erduana Braimija, leta 2008 tragično preminulega člana Boksarskega kluba Kranj in osvajalca medalj z evropskih in svetovnih pokalov.

Mateja Rajterič

Najboljša slovenska boksarka končala kariero

STA/J.P.
2. 10. 2014, 10.49

Najboljša slovenska boksarka Mateja Rajterič je končala svojo boksarsko kariero. Vodičanka se je za to potezo odločila, ker je razočarana zaradi dejstva, da kljub številnim uspehom v domačih in tujih ringih ni dobila statusa športnika.

maribor schalke bohar

Maribor presenetil veliki Schalke

G.G.
30. 9. 2014, 21.44

Na prvem gostovanju v ligi prvakov je Maribor odigral zelo dobro tekmo v Gelsenkirchnu. Po prvem polčasu so proti favoriziranemu Schalkeju celo vodili. Gol za vijolične je v 37. minuti po akciji iz učbenika dosegel Damjan Bohar. Schalke je imel sicer žogo več v posesti, priigrali pa si se le nekaj polpriložnosti. V drugem polčasu je Schalke povišal tempo in v 55. minuti je s strelom z roba kazenskega prostora izenačil Klaas-Jan Huntelaar. Do konca tekme je klub iz Porurja imel pobudo in nekaj priložnosti, a tudi Maribor je pretil iz protinapadov, tako da je ostalo pri remiju.

Tina Maze

Tina Maze: Pripravljena sem za nove borbe

STA/J.P.
30. 9. 2014, 10.48

Čez natanko 26 dni se bo s tradicionalno veleslalomsko premiero na ledeniku Rettenbach nad Söldnom začela nova sezona svetovnega pokala v alpskem smučanju. Z visokimi cilji bo v sezono vstopila dvakratna olimpijska šampionka Tina Maze, ki je v najnovejšem zapisu na svojemu blogu poudarila, da je pripravljena na nove borbe.

Nogomet

Madžarski nogometaši za opravičilo navijačem kupili vstopnice

STA/B.K.
29. 9. 2014, 19.57

Madžarski nogometaši se bodo za poraz proti reprezentanci Severne Irske (1:2), svojim navijačem opravičili tako, da bodo iz lastnih žepov plačali vstopnice za 1200 navijačev. Vstopnice bodo veljale za naslednjo tekmo, kjer se bodo pomerili z romunsko izbrano vrsto.

rossi re

Rossi padel in utrpel pretres možganov

STA/mu
28. 9. 2014, 20.55

Valentino Rossi je današnjo dirko svetovnega prvenstva za VN Aragonije končal v bolnišnici.