Maribor v Ligi prvakov!

G.G.
26. 8. 2014, 20.30
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55

Nogometaši Maribora so se drugič v zgodovini uvrstili v ligo prvakov, potem ko so na povratni tekmi zadnjega predkroga v Glasgowu premagali Celtic. V 75. minuti je zadel Tavares in Mariborčane popeljal v najelitnejše tekmovanje. Škoti so na koncu poskušali na silo priti do izenačujočega zadetka, a je Handanović ubranil nevaren strel van Dijka.

Drago Wernig - TAKA

Mariborčani so še tretjič zaporedoma imeli priložnost ponoviti sezono 1999/2000, ko so zaigrali v skupinskem delu lige prvakov. In v tretje je šlo. Škotski prvak Celtic, nekdaj izjemno ugledno ime v svetu nogometa, tudi že evropski prvak, je bil ovira, ki jo je slovenski prvak preskočil tudi po zaslugi današnjega zadetka Marcosa Tavaresa, ki je sebe in soigralce popeljal v raj nogometa. In tudi milijonov evrov. Štajerci bodo tekmece za uvodni del lige prvakov dobili v četrtek ob 17.45 v Monaku.

92. minuta: Velika priložnost van Dijka, strel s šestih metrov, preveč po sredini in Handanović brani

87. minuta: Tavares čez gol z desetih metrov, boljša rešitev bi bila podaja Boharju

80. minuta:Ambrose s petih metrov z glavo mimo gola

77. minuta: Celticovi igralci so zmedeni. Mendy s priložnostjo. Ostaja 1:0 za Maribor.

75. minuta: Predložek Vilerja z leve strani, Celticovi igralci ne razčistijo, Taveres pride do strela in iz težke situacije premaga Gordona

68. minuta: Maribor se prebuja, prevzema igro na sredini in igra bolj tvegano

66. minuta: Najlepša priložnost za Maribor; po avtu Vršič z eno potezo vrže iz igre dva Celticova igralca, strelja nizko in močno s kakšnih osmih metrov, Gordon odbija

65. minuta; Celtic še naprej dominira; Commons s 30-ih metrov, meter prek vrat

56. minuta: Stokes preigrava na levi strani, znotraj kazenskega prostora, uporaben nizek predložek, s 'prve' strelja McGregor in zatrese prečko, ki reši nemočnega Handanovića; Celtic je boljši, Maribor izgublja dvoboje na sredini igrišča

53. minuta: Prekršek Rajčevića, ki tudi prejme rumeni karton

52. minuta: Predložek Stokesa, nenavaren strel Ambroseja; Šuler rumeni karton

45. minuta: Zadnjih pet minut pa spet nadzor Celtica na sredini igrišča

40. minuta: V zadnjih dvajsetih minutah Maribor prevladuje na igrišču in si je tudi pripravil nekaj priložnosti

35. minuta: Dva kota za Maribor; Celtic odbija, Mertelj strelja z 20-ih metrov, naravnost v Gordona

29. minuta: Maribor vse nevarnejši. Lep napad, ki ga je zaključil Viler s strelom znotraj kazenskega prostora; Gordon odbija, Tavares ne more ukrotiti premočne žoge

23. minuta: Ne za dolgo. Van dijk po kotu strelja z glavo s štirih metrov; približno meter mimo Handanovićevih vrat

20. minuta: Igra se je umirila

16. minuta: Dvojna podaja Tavares-Ibraimi, Taveres preslabo strelja s kakšnih desetih metrov

15. minuta: Nevaren strel Ibraimija z roba kazenskega prostora; žoga švignila mimo leve vratnice Gordona

11. minuta: Obe ekipi previdni, Maribor nenevaren

10. minuta: Prvi prekršek na tekmi; storili so ga igralci Maribora

4. minuta: Preigravanje Johansena na levi strani, predložek, Šuler z zadnji močmi izbija žogo v kot in s tem reši gol, saj je za njim stal eden od igralcev Celtica

2. minuta: Prodor Izaguirreja po levi strani in predložek, Stokes prenizek; Škoti nakazali, da bodo napadali po levi strani

Štadion Celtic park v Glasgowu. Sodnik: Viktor Kassai (Madžarska). Povratna tekma play-offa za ligo prvakov (prva tekma 1:1).

Postavi:

Celtic: Gordon; Izaguirre, Ambrose, van Dijk, Mulgrew, Lustig, Johansen, Kayal, McGregor, Stokes, Berget

Maribor: J. Handanović; Stojanović, Rajčević, Šuler, Viler; Mertelj, Filipović, Vršić, Ibraimi; Tavares in Mendy