Kopitarjevi kralji še prekratki za finale

STA/J.P.
29. 5. 2014, 07.31
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.54

Na peti tekmi finala zahodne konference hokejske lige NHL so Chicago Blackhawks ugnali Los Angeles Kings po dveh podaljških s 5:4 in izid v zmagah znižali na 2:3. Anže Kopitar je v statistiko kraljev vpisal podajo za 2:3, ko je zadel Marian Gaborik. Šesta tekma bo v noči na soboto v Los Angelesu.

Tekmo je odločil Michal Handzus v začetku tretje minute drugega podaljška. Pred tem je bil obračun pol preobratov. Lanski prvaki lige NHL iz Chicaga, ki so nujno potrebovali zmago, so v uvodni tretjini povedli z 2:0 in 3:1, po 40 minutah pa je s 4:3 vodila ekipa iz Kalifornije. Gostitelji so preko Bena Smitha izenačili v 42. minuti, izid se ni spremenil in moštvi sta igrali podaljšek.

V finalu vzhoda se bosta danes pomerila New York Rangers in Montreal Canadiens. Po petih tekma je izid 3:2 za Montreal.

Za Los Angeles so gole ob Gaboriku dosegli še Jarrett Stoll, Dustin Brown in Pearson Tanner. O izenačenosti ekip pa najbolje govori podatek, da so gostitelji dobili razmerje strelov na gol z 38:37.