Celjanke slavile z razliko kar 51 točk

STA / J. P.
27. 2. 2014, 10.07
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.53

Aktualne državne prvakinje košarkarice ekipe Athlete Celje so v vnaprej odigrani tekmi 7. kroga ženske lige slavile prepričljivo zmago s kar 51 točkami razlike. Celjanke so v gosteh v Domžalah zmagale z izidom 89:38.

Nikola Miljković

Košarkarice Athlete Celja so zaradi nastopa na zaključnem turnirju ženske jadranske lige v sredo gostovale v Domžalah na vnaprej odigrani tekmi 7. kroga državnega prvenstva za košarkarice. Aktualne prvakinje so že na samem začetku pokazale zobe in bile na koncu od domače zasedbe prepričljivo boljše.

Celjanke so že ob koncu 12. minute povedle z 20 točkami razlike (11:31) in vprašanje zmagovalca praktično rešile že v prvem polčasu, ki so ga dobile s 47:21. Z izjemo blokad (2:2) je bila gostujoča zasedba prepričljivo boljša v vseh parametrih igre. Skok je dobila s 50:26, zbrala pa je tudi 14 podaj več od nasprotnic (6:20).

Celjanke so že ob koncu 12. minute povedle z 20 točkami razlike (11:31) in vprašanje zmagovalca praktično rešile že v prvem polčasu, ki so ga dobile s 47:21.

V domačem dresu je bila ob stoodstotnem izkoristku meta (5:5) z 10 točkami najboljša Ula Dremel, sedem točk pa je dodala Urška Serdinšek Betlehem. Štajerke so odlično omejile učinek Katje Špacapan, ki je ob metu 2:13 za tri točke srečanje zaključila pri šestih točkah. Na drugi strani je Domžalčankam največ preglavic povzročala celjska centrska linija. Martina Osterman je 18 točkam dodala osem skokov in tri podaje, točko manj pa je ob 12 skokih in štirih podajah prispevala Eva Lisec. Med athletinjami še vedno ni nastopila Marica Gajić, medtem ko je po večmesečni odsotnosti zaradi poškodbe stopala Alma Potočnik prvič zaigrala tudi na slovenskem parketu.

* Domžale - Athlete Celje 38:89 (9:28, 21:47, 25:70)

* OŠ Venclja Perka, gledalcev 25, sodnika: Fišer (Ljubljana), Matak (Cerknica).

* Domžale: Brekalo 4, Prezelj 3 (3:4), Serdinšek-Betlehem 7, Dremel 10, Tajher 3, Špacapan 6, Kotnik 5 (3:3).
* Athlete: Abramovič 14 (6:8), Potočnik 3 (1:1), Hamrouni 6 (4:6), Ocvirk 7, Lisec 17 (5:5), Osterman 18 (6:9), Murn 4 (0:1), Boada 12, Belak 2, Tyson Thomas 6 (4:4).
* Prosti meti: Domžale 6:7, Athlete 26:34.
* Met za tri: Domžale 4:27 (Špacapan 2, Serdinšek-Betlehem, Tajher), Athlete 3:16 (Abramovič 2, Ocvirk).
* Osebne napake: Domžale 23, Athlete 12.
* Pet osebnih: Špacapan (38.), Valenčak (36.).