Črna kronika

Voduška bodo na sodišče privedli policisti

STA/G.G.
26. 11. 2014, 12.38
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55
Deli članek:

Ljubljanska okrajna sodnica Vesna Drvarič je zoper nekdanjega lastnika družbe Info TV Vladimirja Voduška odredila prisilno privedbo, saj Voduška, ki ga tožilstvo preganja zaradi kršitev temeljnih pravic delavcev, ni bilo na sodišče. Na prihodnji narok bo tako prišel v spremstvu policistov.

Mediaspeed
Vodušek je bil enkrat že oproščen, a je bila oprostilna sodba na prvi stopnji razveljavljena.

Sodišče lahko privedbo po določilih zakona o kazenskem postopku odredi, če v redu povabljeni obdolženec ne pride, pa svojega izostanka ne opraviči. Če obdolženec odkloni privedbo, ga policisti privedejo s silo. V primeru, da ga policisti na dan privedbe ne bi našli, lahko sodišče odredi tudi pripor. 

Voduška ni bilo že na prejšnjem naroku, ki je bil razpisan sredi oktobra, takrat zato, ker mu sodni vročevalec ni uspel vročiti vabila. Nato pa je Vodušek, kakor je danes razložila sodnica, sam prišel na sodišče in podpisal vročilnico z vabilom na obravnavo. Vendar danes ni prišel in tudi opravičila ni poslal. Pogoji za obravnavo tako niso bili izpolnjeni, so se pa izpolnili pogoji za prisilno privedbo, je dodala sodnica. 

Voduška je ovadilo osem nekdanjih zaposlenih Info TV zaradi neizplačila plač in prispevkov, dolgovi do posameznih nekdanjih sodelavcev so različni, a gre skupno za več deset tisoč evrov neizplačanih obveznosti. Zaradi teh dolgov so potekali tudi postopki na delovnem in socialnem sodišču, nekateri primeri so že pravnomočno zaključeni, a nekdanji zaposleni izplačil še niso dobili, saj so del terjatev v stečajnem postopku.

Težka leta Vladimirja Voduška

Vladimir Vodušek je imel zadnja leta namreč vrsto finančnih težav. Potem ko je na začetku leta 2009 od Lea Oblaka prek družbe Publica odkupil 51-odstotni lastniški delež televizije Info TV, za katerega naj bi odštel med 2,5 in tremi milijoni evrov, so se v družbi kmalu začele likvidnostne težave.

Info TV je šla leta 2010 v prisilno poravnavo, februarja lani pa v stečaj. Vmes je sicer njen lastnik postal Voduškov sin Dejan.

V stečajnem postopku nad družbo so upniki prijavili za 2,84 milijona evrov terjatev, upravitelj Borut Soklič jih je priznal za 1,63 milijona evrov. Pri tem se jih 24.979 evrov nanaša na prednostne terjatve, 1,60 milijona evrov pa na navadne terjatve.

Vodušek je trenutno v še enem sodnem postopku. Obtožen je izsiljevanja nekdanjega predsednika uprave zreškega Uniorja Gorazda Korošca in Vinka Stiplovška iz podjetja Rhydcon iz Šmarja pri Jelšah. Če bo obsojen, mu grozi do osem let zapora.

Kriminalisti so ga aretirali julija 2012 na Trojanah, in sicer v trenutku, ko naj bi prejemal denar. Skupaj z velenjskim podjetnikom Stanislavom Gabercem naj bi oškodovancema grozil, da bo podrobnosti o njiju razkril v medijih, v zameno za molk pa naj bi zahteval 350.000 evrov v gotovini ali odkup njegovih terjatev v višini 160.000 evrov.

Vodušek očitanega kaznivega dejanja ne priznava in pravi, da se ne čuti krivega, ker ni šlo za izsiljevanje, ampak za maščevanje Korošca in Stiplovška ob podpori ene od odvetniških družb.