Presenečenje prvenstva

FOTO & VIDEO: Italijanskemu selektorju se je po zmagi nad Srbijo milo rečeno snelo

J.V.
12. 9. 2022, 09.59
Posodobljeno: 12. 9. 2022, 13.12

Dve minuti po izključitvi temperamentnega trenerja Pozzecca so Italijani prvič povedli.

Italijanski selektor Gianmarco Pozzeco.

Za največje presenečenje dosedanjega dela prvenstva so poskrbeli Italijani, ki so včeraj v osmini finala domov poslali favorizirano izbrano vrsto Srbije z Nikolo Jokičem na čelu.

Ob zaostanku 57:61 so v 25. minuti sodniki izključili italijanskega selektorja Gianmarca Pozzecca, ki se je neprestano znašal nad sodniki. Od igralcev se je poslavljal vsaj minuto, vsakega je tudi poljubil. Dve minuti pozneje njegovi fantje prvič povedli.

Po štirih zaporednih trojkah se je sredi zadnje četrtine Srbija znašla v mrtvem kotu. Za zmago in četrtfinale so kar štirje Italijani dali več kot 15 točk, največ 22 Marco Spissu, ki je imel v predtekmovanju povprečje 3 točke.

Čustva pa so selektorju Pozzeccu spet eksplodirala ob koncu tekme, ko je lahko končno pozdravil svoje junake. Potem je Pozzecco na hodnikih berlinske dvorane poskrbel še za eno presenečenje; naskočil je Grka Giannisa Antetokounmpa, ko se je ta odpravljal na svojo tekmo osmine finala.