Kopitarjevi kralji s porazom začeli končnico

STA/M.J.
18. 4. 2014, 09.31
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.54

Hokejisti Los Angelesa so neuspešno začeli končnico severnoameriške hokejske lige NHL. Kralji Anžeta Kopitarja so izgubili v gosteh pri San Joseju s 3:6. Morski psi tako vodijo z 1:0 v zmagah, ekipi pa igrata na štiri zmage.

San Jose je v prvih dveh tretjinah prevladoval in vodil s 5:0 po golih Joeja Thorntona, Tomaša Hertla, Patricka Marleauja, Raffija Torresa in Marc-Edouarda Vlasica. V zadnji tretjini so kralji začeli zadevati, toda uspešni so bili le Jake Muzzin po Kopitarjevi podaji, Slava Vojnov in Trevor Lewis. Končni izid je z golom v prazno mrežo postavil Brent Burns. Druga tekma bo v noči z nedelje na ponedeljek.

Na drugih tekmah je St. Louis doma po treh podaljških premagal branilca naslova Chicago, Colorado je bil s 5:4 po podaljški boljši od Minnesote, New York Rangers pa so s 4:1 opravili Philadelphio.