8. 7. 2016, 20.50
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 10.00

Preskočil je 5,50 metra.

arhiv Ekipe SN

Dvaindvajsetletni slovenski rekorder Robert Renner je tretji dan evropskega prvenstva v atletiki v Amsterdamu v skoku s palico osvojil bronasto medaljo, preskočil pa je 5,50 metra. Zmagal je Poljak Robert Sobera (5,60 m), ki je tako kot Renner osvojil svojo prvo veliko člansko medaljo.

Drugi je bil Čeh Jan Kudlička (5,60 m), bronast leta 2014 na dvoranskem SP in na EP na prostem.

Celjan Renner v prvem poskusu je preskočil 5,30 in 5,50 in tedaj s še tremi tekmovalci delil tretje mesto. Na višini 5,60 m je letvico trikrat podrl in bil tedaj še tretji, vendar svetovni rekorder in aktualni olimpijski zmagovalec Francoz Renaud Lavillenie, ki je od leta 2010 osvojil tri zaporedne evropske naslove, še ni tekmoval.

Lavillenie je pred tem izpustil vse višine, začel na 5,75 m, kjer pa pa je letvico dvakrat podrl. Nato je na tretji poskus dolgo čakal, prišel po zaletu s palico že do korita, potem pa skoka ni izvedel. V drugem poskusu na tej končni višini EP je letvico podrl in Slovenija je po desetih letih vnovič osvojila medaljo na prvenstvih stare celine.