Zmaga Memphisa brez Udriha, 25 točk Dragića v Washingtonu

STA/J.P.
27. 3. 2014, 07.19
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.54

Košarkarji Memphisa so v ligi NBA ugnali Utah z 91:87. Beno Udrih spet ni dobil priložnosti za igro in si je tekmo ogledal s klopi. Goran Dragić pa je bil spet prvi strelec Phoenixa, ki se je na gostovanju v Washingtonu veselil zmage z 99:93. Slovenski reprezentant je dosegel 25 točk, sedem skokov, šest podaj in vpisal celo blokado.

V olimpijskem Salt Lake Cityju je bil najučinkovitejši v vrstah Memphisa z 22 koši Zach Randolph, Marc Conley jih je dosegel 19 in Marc Gasol 18. Pri poražencih je 22 točk vknjižil Derrick Favors. Večji del tekme je bil v prednosti Utah, ki je še sredi tretje četrtine vodil s 65:49 in ob koncu te četrtine z 71:62. Memphis je izenačil slabe tri minute pred koncem na 84. točki, v končnici pa sta Randolph in Gasol poskrbela za zmago gostov iz Tennesseeja.

V Washingtonu je v vrstah Phoenixa izstopal še Eric Bloedsoe s 23 koši, John Wall jih je na drugi strani dosegel kar 29, ob sebi pa ni imel dovolj razpoloženih soigralcev, da bi zmaga ostala ameriški prestolnici. Zmaga Phoenixa je bila lažja, kot to kaže končni izid. Gostje iz Arizone so ob polčasu vodili za 10 točk, v tretji četrtini nato že s 75:50. V zadnjem delu so se gostitelji približali na 79:83, a sta Dragić in Gerlad Green hitro odgovorila za novo zmago Phoenixa.