Košarkarji Grosupljega nadigrali Slovan

STA/J.P.
5. 3. 2014, 20.13
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.53

Košarkarji Grosupljega so v 18. krogu lige Telemach premagali Slovan z 88:55 (27:20, 43:27, 67:42).

KMA

Košarkarji Grosupljega so zabeležili jubilejno deseto zmago v ligi Telemach. Tako so zmagovito zaključili redni del, ali so se uvrstili tudi v ligo za prvaka oziroma med prve štiri ekipe, pa bo znano šele čez dve uri, ko se bo končala tekma v Domžalah.Če bo Helios premagal Zlatorog, se bodo Grosupeljčani pridružili Heliosu, Rogaški, Hopsom, Krki in Unionu Olimpiji, ki se bodo v naslednjih dveh mesecih potegovali za naslov državnega prvaka.

Grosuplje, ki je v zadnjih sedmih krogih doživelo štiri poraze, je tekmo proti Slovanu odigralo zelo motivirano. Dobilo je vse štiri četrtine, vprašanje zmagovalca pa je rešilo že po prvih dvajsetih minutah.

Gostitelji so zabeležili kar nekaj zanimivih številk. Ujeli so kar 54 žog, kar pomeni, da so imeli trije igralci dvomestno število skokov, od tega dva dvojnega dvojčka. Ousman Krubally je 21 točkam dodal 10 skokov (indeks 30), Matija Trampuš je zbral enajst skokov in prav toliko točk, 12 skokov je imel Matej Krušič, Mensud Julević je dosegel 15 točk, Kaylon Williams pa je imel deset točk in osem podaj.

Liga za obstanek se bo začela prihodnjo soboto, liga za prvaka pa šele 19. marca.

* Dvorana Brinje, gledalcev 250, sodniki: Krejić (Kranj), Vučković (Maribor), Germadnik (Celje).
* Grosuplje: Krubally 21 (11:13), Antonijević 9, Trampuš 11 (1:2), Julević 15 (2:4), Krušič 7 (5:6), Karavdić 2, Hojč 2, Williams 10 (1:2), Jerman 7, Burrage 4 (0:2).
* Slovan: Stražar 3, Novak 2, Bratož 8 (2:3), Grum 14 (1:1), Lazić 3 (1:3), Petrović 9, Modrić 8 (2:2), Soldo 6 (2:2), Kokol 2.
* Prosti meti: Grosuplje 20:29, Slovan 8:11.
* Met za tri točke: Grosuplje 8:19 (Antonijević 3, Julević 3, Williams, Jerman), Slovan 5:23 (Modrić 2, Petrović, Stražar, Grum).
* Osebne napake: Grosuplje 18, Slovan 29.
* Pet osebnih: Stražar (28.), Bratož (30.), Kovačević (32.)