Olimpija po napeti končnici do nove zmage

STA / S.R.
20. 11. 2013, 22.49
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.52

Košarkarji Uniona Olimpije so v 6. krogu evropskega pokala (skupina C) po podaljšku premagali Varese s 83:82 (10:25, 34:36, 54:50, 71:71).

Arsen Perić

* Dvorana Whirlpool, gledalcev 3000, sodniki: Garcia Gonzales, Jimenez (oba Španija), Rutešić (Črna gora).
* Varese: Ščekić 9 (5:6), Coleman 14 (2:2), Clark 23 (2:2), De Nicolao 4 (1:2), Hassell 2, Ere 22 (4:4), Polonara 8 (1:2).
* Union Olimpija: Jackson 6 (2:2), Joksimovič 9, Salin 6, Gailius 31 (9:13), Bubnić 2, Omić 15 (1:3), Drobnjak 8 (1:2), Stepheson 6 (0:1).
* Prosti meti: Varese 15:18, Union Olimpija 13:21.
* Met za tri točke: Varese 11:37 (Clark 5, Ere 2, Coleman 2, De Nicolao, Polonara), Union Olimpija 8:17 (Gailius 4, Salin 2, Drobnjak, Joksimovič).
* Osebne napake: Varese 22, Union Olimpija 22.
* Pet osebnih: Hassell (37.), Ščekić (39.).

Košarkarji Uniona Olimpije so dosegli še eno zmago v dramatični končnici. Potem ko so v soboto zmagali v ligi Aba v Podgorici z neverjetnim košem Jakova Vladovića v dobesedno zadnjih stotinkah sekunde, so tokrat v evropskem pokalu slavili s košem junaka tekme Deividisa Gailiusa štiri sekunde pred iztekom podaljška.

Za Ljubljančane je to četrta zmaga v šestih tekmah v evropskem pokalu, hkrati prva v gosteh in četrta v nizu skupaj z ligo Aba. Uspeh je zlata vreden, saj se je Union Olimpija z novima dvema točkama utrdila na tretjem mestu v skupini C, ki prinaša uvrstitev v drugi del tekmovanja.

Nesporni junak tekme je bil 200 centimetrov visoki krilni igralec Deividas Gailius iz Litve. Dosegel je 31 točk ob metu 5:10 za dve točki in 4:8 za tri točke, zbral deset skokov (indeks 29), hkrati pa štiri sekunde pred koncem podaljška zadel trojko za končni rezultat 83:82. Gailius je v zadnji četrtini in podaljšku dosegel kar 18 točk.

Zeleno-beli bi lahko zmagali že v rednem delu, vendar so v zadnjih petih minutah dosegli vsega šest točk in zapravili devet točk naskoka (56:65). Italijani, oziroma bolje rečeno Američani, saj so trije od njih dosegli 59 od skupno 82 točk Vareseja, so imeli v rednem delu zadnji napad, v podaljšku pa praktično zmago že v žepu. Andrea De Nicolao je zadel trojko za 82:80 31 sekund pred koncem. Union Olimpija je krenila v zadnji napad, Gailius je zgrešil, Italijani so ujeli žogo, a namesto, da bi jo zadržali v rokah, so jo vrgli v napad, kjer jo je prestregel Sasu Salin in hitro podal Gailiusu. Ta je s strani zadel trojko in podobno kot pred petimi dnevi v Črni gori so Ljubljančani objeti znova slavili na sredini igrišča.

V sedmem krogu 27. novembra bo Union Olimpija gostila francoski Asvel.