sedma zaporedna zmaga

J.P./STA
3. 1. 2023, 06.54
Posodobljeno: 3. 1. 2023, 06.58

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je z Dallas Mavericks slavil sedmo zaporedno zmago v severnoameriški ligi NBA. V gosteh so bili Mavericks boljši od Houston Rockets s 111:106. Dončić je ob tem dosegel 39 točk.

Luka Dončić

Dončić je s soigralci večino časa lovil tekmece, ki so hitro povedli in vse do zadnjega dela tretje četrtine ohranjali dvomestno prednost. Ta je vmes nekajkrat narasla tudi na 18 točk.

Toda Dallas je tudi po zaslugi uspešnega izvajanja prostih metov (30/34) izničil razliko ter v končnici dvoboja zabeležil sedmo zaporedno zmago.

Dončić je v 41:14 minute na parketu iz igre zadel deset od 26 metov, od tega le enega za tri točke (1/9), zelo natančen pa je bil s črte prostih metov. Zadel je 18 od 22 poskusov. V statistiko je vpisal še 12 skokov, 8 podaj in eno ukradeno ob štirih izgubljenih žogah.

Od njegovih soigralcev sta bila s po 21 točkami učinkovita še Tim Hardaway ml. in Christian Wood. Pri domačih je 25 točk dosegel Kevin Porter ml.

Dallas (22-16) je ostal na četrtem mestu zahodne konference in ima najdaljši zmagoviti niz na zahodu. Na vzhodu ima daljšega le Brooklyn (25-12). Mrežice so dobile 12 zaporednih obračunov.