derbi

J.P./STA
30. 10. 2021, 21.11
Posodobljeno: 30. 10. 2021, 21.16

Nogometaši Manchester Uniteda so na derbiju 10. kroga angleškega nogometnega prvenstva v Londonu s 3:0 premagali Tottenham.

Junak tekme je bil Cristiano Ronaldo, ki je dosegel gol in podal za drugega, s tem pa bržkone za nekaj časa rešil svojega trenerja Oleja Gunnarja Solskjaerja. Norvežanu se je po zadnjih neprepričljivih predstavah ekipe majal stolček.

Portugalski zvezdnik je United v vodstvo popeljal v 39. minuti, ko je po podaji rojaka Bruna Fernandesa z mojstrskim volejem spravil žogo v nasprotni kot vrat vratarja Huga Llorisa. Gosti so drugi gol dosegli v 64. minuti, po podaji Ronalda je mrežo zatresel Edinson Cavani. Končni izid je v 86. minuti po protinapadu postavil Marcus Rashford.

Tottenham je bil skozi vso tekmo povsem nenevaren, v okvir gola ni sprožil niti enega strela.