NOV USPEH NA EP

Čeh v Münchnu osvojil srebrno medaljo v metu diska

19. 8. 2022, 22.07

Svetovni prvak Kristjan Čeh je na evropskem prvenstvu v atletiki v Münchnu v metu diska zasedel drugo mesto in osvojil deseto slovensko odličje na 25. prvenstvih stare celine.

Kristjan Čeh

Kristjan Čeh je v finalu evropskega prvenstva v atletiki v Münchnu v metu diska osvojil srebrno medaljo z 68,28 m. Z rekordom prvenstev, 69,78 m, je zmagal Litovec Mykolas Alekna, bronasto medaljo pa je osvojil Britanec Lawrence Okoye (67,14 m).

Triindvajsetletni Čeh je naslov svetovnega prvaka za svoj prvi velik članski uspeh osvojil 20. julija v Eugenu, ko je z 71,13 metra dosegel tudi rekord prvenstev. Rekord EP je Čeh v Münchnu postavil v sredinih kvalifikacijah z zgolj z enim metom, ko so mu namerili 69,06 metra. Tedaj je za več kot tri metre presegel konkurenco. Alekna, drugi na SP, je tokrat Čeha v finalu premagal in mu odvzel tudi rekord EP.