Peter se je vrnil, stopničk za Slovence žal ni bilo

29. 1. 2017, 16.45
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 10.02

Peter Prevc znova med deseterico, Domnu Prevcu so se skoki ponesrečili.

Peter Prevc

Norvežan Daniel Andre Tande je vodil po prvi seriji tekme za svetovni pokal v smučarskih skokih v nemškem Willingenu (149,5 metrov). V finalni seriji je imel težave in je skočil 134 metrov ter pristal na četrtem mestu. Zmagovalec je drugi po prvi seriji, Nemec Andreas Wellinger.

Peter Prevc je bil v prvi seriji 11. (137,5 m), Domen Prevc 17. (133 m), Jernej Damjan 27. (133,5 m), Cene Prevc pa 30. (129,5 m). V finale se nista uvrstila Anže Lanišek iAnže Semenič.

Jurij Tepeš je bil v prvi seriji kot najboljši Slovenec šesti (142 metrov), v slabih vetrovnih razmerah skočil 125 metrov, kar ga je poneslo na 3. mesto, kjer pa ni obstal. tekmo je končal na 8. mestu, Peter Prevc pa na 9. mestu.

Tudi v finalni seriji Peter Prevc z dobrim skokom

Domnu Prevcu ni šlo. V drugo je Domen je skočil 120 metrov in s tem izgubil kar nekaj mest, Peter pa je bil s svojim drugim skokom (142,4 metrov) zadovoljen in je izboljšal svojo uvrstitev.