Merklova spremljala veliko zmagoslavje nogometašic Frankfurta

STA / T.C.
14. 5. 2015, 22.59
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.57

Nogometašice Frankfurta so zmagovalke nogometne lige prvakinj. V velikem finalu v Berlinu so nogometašice iz Frankfurta z 2:1 premagale Paris Saint-Germain.

Zmagoslavje domačih nogometašic je s tribun spremljala in zanje navijala nemška kanclerka Angela Dorothea Merkel. Frankfurt je še četrtič osvojil naslov evropskih klubskih prvakinj.

Domače nogometašice so povedle z golom Celie Šašić, ki je zabila v polno v 32. minuti. Francozinje so si do konca polčasa priigrale izenačenje 1:1, ko je v 40. minuti nemško obrambo izigrala Marie-Laure Delie. Zmagoviti gol je v 90. minuti zabila Mandy Islacker.

Frankfurt je evropsko žensko klubsko prvenstvo dobil že v letih 2002, 2006 in 2008, takrat se je to tekmovanje še imenovalo UEFA ženski pokal.

V skupni štirinajstih izdaj tega tekmovanja so kar devetkrat slavili nemški klubi, lani in predlani so slavile nogometašice Wolfsburga.