Francozi Poljake premagali za 40 točk

Ž.K./STA
16. 9. 2022, 19.53
Posodobljeno: 16. 9. 2022, 19.56

Košarkarji Francije so v prvem polfinalnem obračunu evropskega prvenstva v Berlinu premagali Poljsko s kar 95:54 (15:9, 32:16, 64:36) in se bodo v finalu pomerili z zmagovalcem dvoboja med Nemčijo in Španijo.

Košarkarska zveza Slovenije
Slovenska reprezentanca je obstala v četrtfinalu.

Poljska košarkarska reprezentanca, ki je pred dvema dnevoma senzacionalno izločila Slovenijo, ni zmogla še enega presenečenja. Proti Franciji, proti kateri je na zadnjih dveh prvenstvih obakrat izgubila le za tri točke, temu ni bila niti blizu, pokazala je slabo predstavo, s katero ni imela nikakršnih možnosti.

Francozi, favoriti že pred tekmo, so z dobro obrambo ves čas nadzorovali položaj. V prvem polčasu so tekmecem dovolili le 18 točk, ga dobil za 16, že po dvajsetih minutah srečanja je bilo sklepati, da se Poljaki ne morejo uvrstiti v finale. To se le potrdila, francoska premoč je bila v drugem delu še bolj izrazita.

Ekipa, ki je bila na prvenstvu usodna za Luko Dončića in kolege, je vodila le z 2:0, nato pa so Francozi hitro ušli na plus sedem, do konca tekme pa prednost le še višali. Na začetku drugega polčasa so že vodili za 21 točk, toda niso popuščali, čeprav je selektor ponudil tudi priložnost igralcem, ki so na prvenstvu igrali manj. Najvišja prednost na tekmi je znašala 44 točk.

Najučinkovitejši igralec tekme je bil Guerschon Yabusele, zadel je tudi štiri trojke.

* Dvorana Mercedes-Benz, sodniki: Lanzarini, Baldini (oba Italija), Kozlovskis (Latvija).
* Francija: Okobo 10 (1:2), M'Baye 8, Cabarrot 4 (1:1), Heurtel 7, Yabusele 22 (0:1), Fournier 10, Maledon 3, Poirier 8 (4:6), Albicy 3, Tarpey 8, Gobert 6 (2:2), Fall 6.
* Poljska: Zyskowski 5, Balcerowski 5, Sokolowski 2, Cel 3, Slaughter 9, Ponitka 7 (1:2), Dziewa 5 (5:6), Olejniczak 2, Michalak 9 (3:4), Garbacz 5 (2:3), Schenk 2.
* Prosti meti: Francija 8:12, Poljska 11:15.
* Met za dve točki: Francija 21:32, Poljska 8:26.
* Met za tri točke: Francija 15:26 (Yabusele 4, Okobo 3, Fournier 2, M'Baye 2, Albicy, Heurtel, Cabarrot, Maledon), Poljska 9:27 (Slaughter 3, Michalak 2, Zyskowski, Balcerowski, Cel, Garbacz).
* Osebne napake: Francija 18, Poljska 16.