Janja Garnbret evropska prvakinja v težavnostnem plezanju!

E.J./STA
13. 8. 2022, 18.07
Posodobljeno: 13. 8. 2022, 18.11

Janja Garnbret je v Münchnu pričakovano postala evropska prvakinja v težavnostnem plezanju. Olimpijska prvakinja iz Tokia je z najboljšimi predstavami v kvalifikacijah, polfinalu in finalu osvojila še zadnje odličje, ki je manjkalo v zbirki. Odslej ima tudi naslov evropske prvakinje v posamični disciplini športnega plezanja.

zarja jana
Janja Garnbret si je priborila še deveto zlato kolajno na prvenstvih stare celine.

Janja Garnbret  meri na še dve zlati kolajni na prvenstvu stare celine v bavarski prestolnici, v balvanih in v novi olimpijski disciplini kombinaciji balvani-težavnost. Triindvajsetletna tekmovalka iz Šmartnega pri Slovenj Gradcu je Sloveniji priborila še deveto zlato kolajno na prvenstvih stare celine.
V finalu je nastopila tudi Mia Krampl, ki je osvojila četrto mesto.

Prekašala tekmice

Garnbretova je v polfinalu in finalu daleč prekašala tekmice, čeprav danes ni osvojila vrha smeri. V finalu so ji priznali višino 50+, saj vrha ni zadržala. Avstrijka Jessica Pilz je bila druga z višino 45+. Francozinja Manon Hilly je bila tretja z višino 41+, Kramplova je bila četrta z višino 40+.