Nov poraz Uniona Olimpije

STA / J. P.
19. 2. 2014, 22.37
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.53

Košarkarji Uniona Olimpije so v 6. krogu 2. dela evropskega pokala izgubili s kijevskim Budivelnikom s 83:87 (17:22, 40:45, 62:64).

Nikola Miljković

Košarkarji Uniona Olimpije so s porazom zaključili tekmovanje v evropskem pokalu. Pred domačimi gledalci so morali priznati premoč ukrajinskemu Budivelniku, ki se je s to zmago uvrstil v osmino finala.

Ljubljančani so tekmovanje končali z petdesetodstotnim izkupičkom (8-8). V prvem delu so zabeležili sedem zmag in tri poraze, med 32 najboljšimi ekipami v evropskem pokalu pa so zmagali le enkrat in petkrat izgubili.

V nadaljevanju sezone zeleno-bele čaka ogorčen boj v ligi Aba za uvrstitev v evropska tekmovanja v prihodnji sezoni ter verjetno še trši za prevlado na slovenskih parketih, kjer so brez lovorike državnega prvaka že štiri sezone.

Na zadnji tekmi je Union Olimpija kljub porazu pustila dober vtis. Čeprav se je borila proti tekmecu in sodniški trojki, je bila vse do zaključka v igri za presenečenje. Prvič na tekmi je povedla šele v 25. minuti (51:50), prednost na semaforju pa je imela še dobri dve minuti pred koncem. V odločilnih minutah so gosti ob očitni pomoči sodnikov, ki so morali igrišče zapustiti v spremstvu varnostnikov, pametno zaključili napade, Ljubljančani pa so bili neučakani in premalo natančni.

* Dvorana Stožice, gledalcev 2600, sodniki: Lopes (Portugalska), Paternico (Italija), Perea (Španija).
* Union Olimpija: Rupnik 15 (8:9), Salin 3, Murić 13 (1:2), Gailius 21 (4:6), Vladović 5, Omić 21 (3:6), Stepheson 5 (1:2).
* Budivelnik: Ahearm 18 (9:9), Lavrinovic 18 (4:4), Drozdov 2, Salenga 2 (2:2), Strelnieks 6 (4:5), Anisimov 6 (2:2), Minard 18 (4:4), Summers 17 (3:7).
* Prosti meti: Union Olimpija 17:25, Budivelnik 28:33.
* Met za tri točke: Union Olimpija 4:13 (Rupnik, Salin, Gailius, Vladović), Budivelnik 5:11 (Lavrinovic 2, Summers 2, Ahearn).
* Osebne napake: Union Olimpija 26, Budivelnik 23.
* Pet osebnih: Lavrinovic (36.).