Žrtev v strahu

Groza v Metliki: Nad njo se je izživljal, si jo podrejal in izvajal hudo fizično nasilje

S.R.
19. 1. 2021, 07.41
Posodobljeno: 19. 1. 2021, 07.48
Deli članek:

O nasilju je treba spregovoriti in ga prijaviti, opozarjajo policisti. Primer hudega fizičnega in psihičnega nasilja iz Metlike je le eden od mnogih.

Sašo Švigelj
Fotografija je simbolična.

Policisti so včeraj v popoldanskih urah na podlagi zbranih obvestil izrekli prepoved približevanja 49-letnemu nasilnežu iz okolice Metlike. Ugotovili so, da je osumljenec več let izvajal fizično in psihično nasilje nad partnerko. Omejeval ji je svobodo, jo spravljal v podrejen položaj, omejeval stike z okolico in svojci, se nad njo izživljal, izvajal hudo fizično nasilje in jo večkrat poškodoval, so pojasnili policisti.

Žrtev zaradi strahu pred stopnjevanjem nasilja nasilneža ni prijavila policiji, prav tako jih o tem ni obvestil nihče, ki bi stisko žrtve opazil. Osumljenca bodo policisti ovadili zaradi kaznivega dejanja nasilja v družini. 

Nasilje je treba prijaviti

Policija je le ena izmed institucij, ki obravnava nasilje v družini. "Vedno, ko izvemo za nasilje, storimo vse, da nasilje prekinemo. V nadaljevanju nastopijo druge institucije (CSD, nevladne organizacije), ki lahko žrtvi pomagajo in jo vodijo skozi nadaljnje postopke. Dejstvo pa je, da se lahko ustrezno odzovemo in zaščitimo žrtve le, če smo o nasilju obveščeni," so pojasnili pri PU Novo mesto.

Žrtve zato pozivajo, naj o nasilju spregovorijo in poiščejo pomoč. "Čakanje in odlašanje nasilja in trpljenja ne bo ustavilo, ampak ga lahko le stopnjuje," so dodali. Žrtve lahko pomoč poiščejo na policiji, v CSD in pri nevladnih organizacijah. Tudi vsi ostali, ki morda vedo, da se v neki skupnosti nasilje izvaja, se morajo odzvati odgovorno in nasilje prijaviti. Le na ta način se lahko žrtvi pomaga iz kroga nasilja.