Alter

Ljudem najbolj primanjkuje miru v sebi

Biba Jamnik Vidic
26. 4. 2017, 00.00
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 10.02
Deli članek:

Polona Muršec od izgorelosti do zdravilnih energij.

Perfekcionistka Polona Muršec z nadpovprečnimi ocenami, ki je smisel svojega življenja videla v uspešni karieri, se je odločila za študij prava. Pri 26 je že imela v žepu pravosodni izpit kot tudi službo v eni od gospodarskih družb. Tam pa je na lastni koži občutila, kako je delati v krutem kapitalističnem sistemu. »Iz ženske, ki je prekipevala od energije, sem se spremenila v apatično in nič več me ni zanimalo. Močno mi je oslabel tudi imunski sistem.« Zdravnica ji je postavila diagnozo čustvena izgorelost. In prvič v življenju se je ustavila.

»Po navodilih zdravnice sem veliko počivala in se ukvarjala s stvarmi, ki so mi vračale energijo. Veliko časa sem preživela v naravi, se ukvarjala s športom, predvsem pa brala o vzrokih za svoje stanje. Nenormalno se mi je zdelo, da sem se lahko v tako kratkem času osebnostno tako zelo spremenila. Ko danes gledam nazaj, mi je jasno, da drugače pač ni moglo biti. Moje telo je vsrkalo vso negativno energijo okrog mene.« Vodilni delavci, ki niso povezani z najboljšim v sebi, pove Polona, zrcalijo navzven na strahu temelječa prepričanja in dejanja. »Ta pa se močno odražajo v razpoloženju v podjetju, ki vpliva na vse zaposlene – na ene bolj, na druge manj. Danes sem za to izkušnjo neizmerno hvaležna, saj sem se takrat 'prebudila'. Nikoli ne bom pozabila noči, ki sem jo prebedela v solzah, ko sem naenkrat razumela, kaj vse smo ljudje pripravljeni storiti, da bi dobili potrditev, da smo vredni. Za to, da bi nas starši in družba sprejeli, zapostavimo sebe, svoje vrednote in želje.« Ko se je umirila, si je postavila vprašanji, kdo sploh je in kaj je njeno poslanstvo v življenju. »Dobila sem uvid, kam me bo vodila pot v prihodnosti. Zaprla sem staro poglavje in stopila resničnemu življenju naproti.«

Usodno leto 2011. Prodala je avto, napolnila kovčke in odletela v London. Zakaj prav tja? »Preprosto vleklo me je. Študij NLP – nevrolingvističnega programiranja, ki pomaga uresničiti človekov potencial – se mi je zdel dober začetek. Ker sem se želela učiti od najboljših, sem se vpisala na NLP Academy v Londonu, na kateri poučuje tudi John Grinder, ustanovitelj te metode.« Naredila je tri stopnje in postala mednarodna trenerka. A London jo je zaradi gneče in hitrega tempa življenja začel dušiti, zato se je s tedanjim fantom preselila na deželo. »Ko sem nekega dne obiskala knjigarno v Berkhamstedu, sem se zapletla v pogovor s starejšim gospodom, ki mi je povedal, da je v bližini budistični tempelj. Do tedaj sem mislila, da bom željo po meditiranju z menihi nekega dne uresničila v Indiji ali na Tajskem, ne pa da se mi bo izpolnila v Veliki Britaniji. Takoj ko sem vstopila, sem se počutila kot doma. Začutila sem neizmeren mir in začela zaupati intuiciji, ki se mi je oglašala že dolgo, celo v sanjah. Po tej izkušnji sem se ji končno upala prepustiti.«

Več v reviji Zarja št., 17. 25. 04. 2017