Kopitar za novo zmago kraljev prispeval dve podaji

STA/J.P.
19. 11. 2014, 07.26
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55

Hrušičan Anže Kopitar se je v severnoameriški hokejski ligi NHL z Los Angelesom veselil nove zmage. V domači dvorani so kralji s 5:2 odpravili Florido, slovenski reprezentant pa je k zmagi prispeval dve podaji.

Tekma je bila odločena v drugi tretjini, ki so jo gostitelji dobili s 4:0. Gostje so se v zadnjem delu približali na 4:2, Dustin Brown pa je tri minute pred koncem postavil končni izid in zapečatil usodo gostujoče ekipe. Pred tem so za Los Angeles zadeli še Mark Greene, Jeff Carter, Marian Gaborik in Robin Regher. Posebej pomembno je, da je Los Angelesu končno stekla igra z igralcem več, saj so na ta način zadeli kar trikrat.

Pred Los Angelesom je zdaj prost dan, nato pa bodo kralji gostili Carolino.

V derbiju večera so Pittsburgh Penguins v Montrealu slavili s 4:0 in vodijo v metropolitanski skupini. Za pingvine so zadeli Sidney Crosby, Beau Bennett, Steve Downie in Brandon Sutter. Že šesto zaporedno zmago doma je dosegel Boston, ki je z 2:0 odpravil St. Louis.