Še osma zmaga Udriha z Memphisom

STA/J.P.
14. 11. 2014, 07.13
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55

Košarkarji mošta Memphis Grizzlies so ponoči v devetem nastopu v ligi NBA ugnali Sacramento Kings tesno s 111:110 in dosegli osmo zmago v prvenstvu. Slovenski košarkar Beno Udrih je za zmagovalce vpisal štiri točke in skok pod obročema.

vszi

Praktično že izgubljeno tekmo je s košem v zadnji sekundi odločil Courtney Lee, ki skupaj dosegel 16 točk. Pred tem so gostje na tekmi v uvodu povedli kar s 33:8 in dobili prvo četrtino kar za 22 točk. Še v uvodu zadnje četrtine je Sacramento povedel s 94:76, nato pa se je začel lov domačih, ki so v zadnjem delu nanizali kar 35 točk.

Pri Memphisu je bil najučinkovitejši Mike Conley z 22 točkami, Španec Marc Gasol jih je dosegel 20. Pri Sacramentu je s 25 točkami izstopal Rudy Gay, DeMarcus Cousins jih je dosegel 22 in 12 skokov.

Chicago je s 100:93 premagal Toronto, a se je pri zmagovalcih spet poškodoval Derrick Rose. Pau Gasol je za Chicago prikazal najboljšo predstavo v sezoni in dosegel 27 točk in 11 skokov. Dallas je premagal Philadelphio kar s 123:70, z 21 koši pa je spet izstopal tudi Nemec Dirk Nowitzki.