Kopitarjevi v finalu lige NHL!

N.J./STA
2. 6. 2014, 08.24
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.54

Hokejisti Los Angelesa so se uvrstili v finale severnoameriške lige NHL. V odločilni sedmi tekmi konferenčnega finala na zahodu so Anže Kopitar in soigralci v gosteh premagali Chicago po podaljšku s 5:4.

V obračunu za Stanleyjev pokal bo njihov tekmec ekipa New York Rangers, prvi dvoboj bo v noči na četrtek po srednjeevropskem času.

Drugič v tej seriji in drugič zapored v Chicagu so o zmagovalcu odločali podaljški, potem ko se je po rednem delu dvoboj končal z izidom 4:4. Kopitar je prispeval podajo za zadnji izenačujoči gol Mariana Gaborika v 54. minuti, za kralje pa so zadeli še Jeff Carter, Justin Williams in Tyler Toffoli.

Dvoboja je bilo konec v šesti minuti podaljška, ko so gostje spretno in srečno spravili plošček za hrbet vratarja Chicaga Coreyja Crawforda in postavili končnih 5:4 in 4:3 v zmagah.