Jakov Fak za malo zgrešil stopničke

N.J.
18. 2. 2014, 12.25
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.53

Jakov Fak je edini, ki na olimpijski biatlonski tekmi na 15 km s skupinskim štartom zastopa slovenske barve. Po odlični predstavi hokejske reprezentance in Tine Maze, se je Fak uvrstil na odlično četrto mesto.

Jakov Fak je prvi strelski izziv opravil z odliko. Leže je zadel vseh pet strelov in se na razpredelnici povzpel na deseto mesto. Med drugim streljanjem je enkrat zgrešil in izgubil stik z vodilnimi. Pristal je na osmem mestu. Po 7,8 km je znižal zaostanek na 17 sekund. V tretjem streljanju stoje je Fak znova zgrešil en strel, pristal na 12. mestu, nato pa znova stisnil zobe in bil po 10,8 km že na sedmem mestu.

Na zadnjem streljanju je Fak zadel vse strele in zapustil strelišče kot četrti. Za tretjim je zaostal več kot 20 sekund in na koncu tako zasedel nehvaležno, a še vedno odlično četrto mesto.