Američan Ted Ligety zlat v superveleslalomu

STA / S.R.
6. 2. 2013, 12.24
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.52

Ted Ligety je novi svetovni prvak v superveleslalomu. Ameriški alpski smučar je ubral najhitrejšo linijo na progi Planai v Schladmingu ter ugnal vso svetovno konkurenco.

Francoz Gauthier De Tessieres (+ 0,20) je osvojil srebro, Norvežan Aksel Lund Svindal (+0,22) po je "vzel" bron.

- superveleslalom
zlato: Ted Ligety (ZDA)
srebro: Gauthier De Tessieres (Fra)
bron: Aksel Lund Svindal (Nor)

Gostitelji prvenstva so že na drugi tekmi v Schladmingu ostali brez kolajne. Največji avstrijski up Hannes Reichelt je končal tik pod zmagovalnim odrom. Brez kolajne je ostal tudi član italijanske reprezentance z Južne Tirolske Christof Innerhofer, ki ni ubranil zlate kolajne izpred dveh let v Garmisch-Partenkirchnu.

Na startu superveleslaloma so tudi štirje Slovenci - Rok Perko, Andrej Šporn, Boštjan Kline in Klemen Kosi s startnimi številkami od 30 do 35.

Ligety, ki je dobro izkoristil skoraj veleslalomsko postavitev, je za ZDA osvojil že drugo kolajno na tem prvenstvu, po bronu rojakinje Julie Mancuso v superveleslalomu. Američani imajo s svetovnih prvenstev tri kolajne v superveleslalomu, Bode Miller je bil najboljši leta 2005 v Bormiu, Daron Rahlves pa leta 2001 v St. Antonu.