Olimpija doživela drugi zaporedni poraz v ligi Aba

STA / S.R.
1. 12. 2013, 21.09
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.53

Košarkarji Uniona Olimpije so v 10. krogu lige Aba izgubili s Partizanom s 52:63 (20:17, 31:35, 44:49).

* Dvorana Pionir, gledalcev 4500, sodniki: Herceg, Hordov, Radojković (vsi Hrvaška).
* Partizan: Lauvergne 3 (1:2), Dallo 2, Milutinov 10 (4:6), Bogdanović 21 (2:2), Gagić 3 (1:2), Musli 11 (5:6), Kinsey 11 (4:4), Bezbradica 2.
* Union Olimpija: Jackson 2, Rupnik 3, Joksimovič 4 (1:4), Brodnik 2, Salin 6, Gailius 15 (2:2), Bubnić 4, Vladović 9, Omić 2, Drobnjak 2, Stepheson 3 (1:6).
* Prosti meti: Partizan 17:22, Union Olimpija 4:12.
* Met za tri točke: Partizan 6:14 (Bogdanović 5, Kinsey), Union Olimpija 8:23 (Vladović 3, Salin 2, Rupnik, Joskimovič, Gailius).
* Osebne napake: Partizan 18, Union Olimpija 24.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli drugi zaporedni poraz v ligi Aba, tako da po desetih krogih ostajajo pri dveh zmagah in predzadnjem mestu na razpredelnici.

Ljubljančani so na gostovanju v Beogradu odigrali izjemno dobro prvih petnajst minut, nato pa nerazumljivo popustili in Partizanu dovolili, da je zlahka prišel do osme zmage. Z 52 točkami so zeleno-beli zabeležili drugi najslabši strelski dosežek v sezoni.

In to potem, ko so v prvih petnajstih minutah dosegli 31 točk in bili gospodarji parketa v dvorani Pionir. Vodili so z 31:22, a prišle so črne minute oziroma kar dve četrtini. Ljubljančani so namreč do 37. minute, torej v naslednjih dvaindvajsetih minutah, zmogli vsega 15 točk in zaostali s 46:61.

Union Olimpija bo v sredo v evropskem pokalu gostovala pri Valencii, v naslednjem krogu lige Aba (7. 12.) pa bodo gostili Mega Vizuro.