Union Olimpija izgubila s Cedevito

STA / J. P.
23. 11. 2013, 21.45
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.52

Košarkarji Uniona Olimpije so v 9. krogu lige Aba po podaljšku izgubili s Cedevito z 69:71 (14:13, 31:25, 45:42, 59:59).

Arsen Perić

Po dveh zaporednih dramatičnih zmagah v zadnjih sekundah tokrat košarkarjem Uniona Olimpije ni uspelo. V še eni razburljivi končnici so proti zagrebški Cedeviti ostali praznih rok in tako vknjižili sedmi poraz v ligi Aba.

Podobno kot na gostovanjih v Podgorici in Vareseju so se Ljubljančani tudi tokrat vrnili po zaostanku in imeli v rednem delu "match žogo", v podaljšku pa ob trojki možnost za nov podaljšek.

Po vodstvu skozi celo tekmo so se Zagrebčani v ospredje prebili sredi zadnje četrtine. Z delnim izidom 10:0 so pet minut pred koncem povedli z 52:45. A kot že večkrat v sezoni se zeleno-beli niso predali, temveč vztrajno nižali zaostanek in dve minuti pred koncem znova izenačili (57:57). V rednem delu so imeli zadnji napad, vendar poskusa Daividisa Gailiusa in Dragiše Drobnjaka nista našla cilja.

V podaljšku je bila odločilna trojka Tomislava Zubčića na začetku zadnje minute. Z njo je Cedevita prišla do prednosti, ki ji je - po zgrešeni trojki Sasuja Salina v zadnjem napadu - prinesla sedmo zmago v sezoni in prvo mesto na lestvici.

V naslednjem krogu varovance Aleša Pipana čaka še ena zahtevna preizkušnja, gostovanje pri beograjskem Partizanu.

* Dvorana Stožice, gledalcev 2500, sodniki: Vojinović, Glišić (oba Srbija), Vojinović (Črna gora).
* Union Olimpija: Jackson 4, Joksimovič 1 (1:2), Salin 18 (2:2), Gailius 14 (9:13), Vladović 6 (2:2), Omić 7 (3:5), Augustus 2, Drobnjak 6, Stepheson 11 (1:4).
* Cedevita: Zubčić 10 (7:8), Ramljak 7 (3:3), Babić 5, Delaš 6 (4:4), Smith 13 (1:2), Ray 4 (2:2), Suton 3 (1:3), Bilan 19 (7:7), Nurkić 4 (0:1).
* Prosti meti: Union Olimpija 18:28, Cedevita 25:30.
* Met za tri točke: Union Olimpija 5:27 (Salin 4, Gailius), Cedevita 2:15 (Babić, Zubčić).
* Osebne napake: Union Olimpija 29, Cedevita 28.
* Pet osebnih: Nurkić (27.), Omić (45.), Jackson (45.).