Hopsi Polzela - Zlatorog 61:55 (15:19, 27:31, 43:40)

U.K.
8. 5. 2014, 20.04
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.54

Košarkarji Hopsov Polzele so v tretji tekmi četrtfinala lige Telemach premagali Zlatorog z 61:55 (15:19, 27:31, 43:40) in se s skupnim izidom 2:1 v zmagah uvrstili v polfinale.

KMA

Pred izjemno razburljivim srečanjem so imeli danes na papirju nekaj boljše karte gostje iz Laškega, a Polzeljani Zlatoroga niso pričakali z dvignjeno belo zastavo. Dokazali so, da so borbena ekipa, v najpomembnejših trenutkih pa jih je znal reševati "večni" Goran Jagodnik, ki je v dvoboju dveh Goranov, za Zlatorog je pomembno vlogo odigral tudi Goran Jurak, pokazal zbranost v pravih trenutkih.

Košarkarji Zlatoroga so imeli na gostovanju vsaj prvi polčas pobudo na igrišču, a gostitelji niso vrgli puške v koruzo. Do polčasa so zaostanek zlagoma nadoknadili in tekmo prevesili v zelo razburljivo zadnjo četrtino. Tam so dolgo narekovali ritem, a v zadnjih minutah so se znova v igro vrnili tudi varovanci Predraga Milovića, zmagovalec pa je bil odločen šele v zadnji minuti.

Domači navijači so trepetali vse do konca, saj so se Jagodniku zatresle roke, ko je poldrugo minuto pred koncem zgrešil za tri točke. Na drugi strani je bil minuto pred koncem za tri uspešen Jurak, ki je zaostanek gostov znižal na 56:53. Laščani so bili v naletu, ko je Milan Milošević s polaganjem za 56:55 zadel 40 sekund pred koncem. A tekmo je odločil najbolj izkušeni košarkar Hopsov in tudi slovenske lige Jagodnik, ki je dvajset sekund pred koncem najprej le zadel za tri točke in s svojo 13. točko na tekmi najprej postavil izid 59:55 ter bil nato uspešen še iz prostih metov za končnih 61:55.

Hopsi iz Polzele se bodo zdaj v polfinalu pomerili s Krko, prva tekma bo na sporedu v torek, 13. maja. Drevi se bosta ob 20. uri v Domžalah v preostali odločilni tekmi četrtfinala pomerili še ekipi Heliosa in Rogaške, kjer je izid v zmagah prav tako izenačen na 1:1.