Tina Maze tokrat brez kolajne

STA/J.P./N.J.
6. 3. 2014, 17.21
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.53

Najboljša slovenska smučarka Tina Maze je bila po prvi vožnji veleslalomske tekme svetovnega pokala v švedskem Aareju prva, v drugi vožnji, kjer je bila proga že precej uničena, je pridelala 64 stotink zaostanka in pristala na petem mestu.

V drugi vožnji je Tina izgubila skupno kar sekundo in 52 stotink zaostanka v primerjavi s Fenningerjevo, ki je na koncu osvojila zlato kolajno. Na drugem mestu je pristala Anemone Marmottan, na tretjem mestu pa Eva-Maria Brem.

Na drugem mestu je bila po prvi vožnji Italijanka Nadia Fanchini z zaostankom 47 stotink, ki je v drugi vožnji odstopila. Po prvi vožnji je bila tretja Švicarka Lara Gut (+ 0,65), ki je ciljno črto v drugi vožnji prečkala kot tretja.

Druga vožnja se bo začela ob 16.30.

Mazejeva je bila edina slovenska finalistka, saj se preostale tri smučarke niso uvrstile v drugo vožnjo. Katarina Lavtar je bilo po prvi vožnji e34. (+ 3,76), Ilka Štuhec 51. (+ 5,92), Tina Robnik pa prvega nastopa ni končala.