Boston z eno nogo že v finalu

STA / S.R.
6. 6. 2013, 08.57
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.52

Hokejisti Boston Bruins potrebujejo le še eno zmago za uvrstitev v velike finale lige NHL.

Red Bull
Hokejisti Bostona slavijo.

V tretji tekmi polfinala na vzhodu so premagali Pittsburgh Penguins z 2:1, tako da v seriji na štiri zmage vodijo že s 3:0.

Po dveh zmagah v gosteh je Boston Bruins razveselil še zveste gledalce v dvorani TD Garden. Ti so namesto treh tretjin hokeja pravzaprav videli kar pet tretjin, saj je odločilni zadetek padel šele v 16. minuti drugega podaljška. Junak je postal Patrice Bergeron.

Pred njim je domače že v drugi minuti tekme v vodstvo popeljal David Krejci, v drugi tretjini pa je izenačil Chris Kunitz.

Boston se lahko drugič v zadnjih treh letih uvrsti v finale za Stanleyjev pokal že v noči iz petka na soboto, ko je v Bostonu na sporedu četrta tekma.

Drugi finalist bo zmagovalec dvoboja med Chicagom Blackhawks in Los Angeles Kings, kjer je trenutno rezultat 2:1 za Chicago.