Andreja Slokar s serijo odličnih voženj na sam vrh

B.K.
13. 11. 2021, 18.15
Posodobljeno: 13. 11. 2021, 18.31

Andreja Slokar je postala 18. Slovenka, ki se je povzpela na stopničke svetovnega pokala v alpskem smučanju.

Andreja Slokar

Andreja Slokar je zmagovalka tekme paralelnega veleslaloma v Zürsu. Tako je postala 18. Slovenka, ki je stopila na stopničke svetovnega pokala v alpskem smučanju in prva zmagovalka paralelnih tekem. Z zmago na današnji tekmi je skočila na tudi na mesto vodilne smučarke v svetovnem pokalu alpskih smučark.

Slokarjeva je prikazala serijo odličnih voženj, kjer je, kljub slabšim štartom, tekmice premagovala eno za drugo. V finalu se je za zmago pomerila z Norvežanko Theo Louise Stjernesund, ki je bila v kvalifikacijah 42 stotink sekunde hitrejša od Slokarjeve, a jo je ta v velikem finalu za premierno zmago v svetovnem pokalu ugnala.

Slokarjeva je v svetovnem pokalu je debitirala 6. januarja 2018, 12. januarja letos je na slalomu v Flachau s 23. mestom prvič osvojila točke svetovnega pokala, pet dni kasneje pa še v veleslalomu z 19. mestom v Kranjski Gori. V svojem prvem nastopu na svetovnih prvenstvih v Cortini d'Ampezzo letos je osvojila peto mesto v slalomu.

Tina Robnik, druga Slovenka, ki se je uvrstila v izločilne boje, je na tekmiosvojila osmo mesto.