Konec je: Španci, ki so klonili proti Sloveniji, so "zmleli" švedske rokometaše

28. 1. 2018, 22.00
Posodobljeno: 28. 1. 2018, 22.29

Na tretjem mestu so Francozi, Slovenija je EP končala na osmem mestu.

Veselje Špancev.

V zagrebu se je končalo - vsaj za slovensko reprezentanco - burno evropsko prvenstvu v rokometu. Evropski prvaki, prvič v zgodovini, so Španci, ki so premagali Švede.

Špansko slavje.

Švedi so v prvem polčasu še vodili, imeli pobudo, vendar pa se je v drugem polčasu zgodil preobrat. Španci so "prestavili v višjo prestavo" in počasi, a zanesljivo lomili nasprotnika s sicer zelo razpoloženim vratarjem Mikaelom Appelgrenom na čelu. Zdelo se je, da Švedi niso imeli rešitev za vse bolj razpoloženo špansko ekipo, Španci pa so se v drugem polčasu na trenutke poigravali z nasprotnikom. Odlično je bil razpoložen Raul Entrerrios. Odličen je bil tudi vratar Arpad Šterbik.

Španija je zmagala z rezultatom 29: 23. To je njihova prva zmaga na EP.

Razočarani Švedi.

Tekmo za tretje mesto so proti Dancem dobili Francozi. Tekmo so odigrali zelo motivirano, eden bolj motiviranih rokometašem na igrišču je bil Nikola Karabatić, ki je dosegel tudi devet zadetkov. Ob koncu so Francozi slavili z rezultatom 32:29.