Lanišek v Nemčiji ugnal vso konkurenco!

R.T./STA
9. 12. 2022, 13.38
Posodobljeno: 9. 12. 2022, 13.43

Slovenski skakalec Anže Lanišek se danes v Tistisee-Neustadtu veseli zmage v svetovnem pokalu. To je njegova tretja zmaga v karieri.

Anže Lanišek

Najboljši slovenski smučarski skakalec to zimo Anže Lanišek (272,8 točke) je v nemškem Titisee-Neustadtu ugnal vso konkurenco in osvojil svojo tretjo zmago v svetovnem pokalu. Na drugo mesto se je s petega po prvi seriji prebil najboljši skakalec to sezono Poljak Dawid Kubacki (271,5), tretji je bil Nemec Karl Geiger (269,2).

V finalu so sicer nastopili le trije slovenski skakalci. Timi Zajc (240,4 točke) je s 15. mesta po polovici tekme v finalu napredoval na 12. mesto, Žiga Jelar (236,3 točke) pa je bil na koncu 16., kar je njegova najboljša uvrstitev to sezono.

Peter Prevc, ki je v prvi seriji nastopil v zelo slabih razmerah, je ostal brez finala na 33. mestu, Lovro Kos pa je bil 36. Že v dopoldanskih kvalifikacijah je obstal Domen Prevc.

Popoldne bodo na skakalnici Hochfirst trenirale ženske, v soboto ob 11.45 bo na sporedu tekma mešanih ekip, v nedeljo pa obe posamični preizkušnji. Ženska se bo začela ob 12.15, moška pa ob 15.45.