Ob drugem čilskem golu nov rekord na Twitterju

STA/G.G.
19. 6. 2014, 10.21
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.54

Ni zagrmelo le na nogometnem igrišču, ko so se svetovni prvaki Španci na Maracani s porazom z 0:2 proti Čilu neslavno že poslovili od mundiala, tudi na Twitterju je padel nov rekord.

Ko so čilski nogometaši dosegli drugi gol proti Špancem za vodstvo z 2:0, so v eni minuti zabeležil več kot 246.000 tvitov, kar je nov rekord vse od začetka mundiala.

Skupno je Twitter v sredo zvečer v času tekme zabeležil več kot 8,2 milijona tvitov. Tekma Španija - Čile je bila ena najbolj komentiranih doslej; več tvitov je bilo le na tekmi Nemčija - Portugalska (4:0), ko so jih zabeležili 8,9 milijona, ter na uvodni tekmi svetovnega prvenstva Brazilija - Hrvaška (3:1), ko je bilo tvitov kar 12,2 milijona.

Potem ko je prvi čilski gol Špancem Eduarda Vargasa na družabnem omrežju sprožil poplavo 186.000 tvitov v minuti, pa je drugi čilski zadetek, ki ga je dosegel Charles Aranguiz, povzročil rekord z več kot 246.000 komentarji. Poraz proti Čilu je za Špance pomenil konec SP.

Do zdaj je Twitter zabeležil rekord ob izjemnem zadetku Argentinca Lionela Messija na tekmi proti BiH (2:1), ko je bilo v eni minuti kar 236.000 tvitov.