Lorenzu zmaga v Alcanizu, Marquez, Pedrosa in Rossi v pesku

STA/ mv
28. 9. 2014, 15.30
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55

Španec Jorge Lorenzo (Yamaha) je zmagovalec dirke za VN Aragonije v domačem Alcanizu, 14. preizkušnje sezone motociklističnega svetovnega prvenstva. V elitnem razredu motoGP sta v kaotični dirki, ki jo je začinil naliv, oba Hondina dirkača padla in končala v ozadju, Marc Marquez pa je kljub temu obdržal vodstvo v skupnem seštevku.

Drugi je bil na koncu Španec Aleix Espargaro (Yamaha), ki je za las premagal tretjega Britanca Cala Crutchlowa (Ducati). Tako Marquez kot njegov moštveni sotekmovalec Pedrosa sta v zadnjih krogih vztrajala na motocikih z gumami za suho stezo, čeprav je večina tekmecev medtem presedlala na tiste z gumami za dež. Oba sta padla, sicer nato z novima motocikloma prišla do cilja, a le na 13. in 14. mestu. Že na začetku dirke pa je grdo padel italijanski veteran Valentino Rossi, Yamahinega voznika so morali na nosilih odnesti v ambulanto, po prvih informacijah pa ni huje poškodovan. V skupnem seštevku ima Marquez zdaj 292 točk, Pedrosa 217, Rossi je ostal pri 214, Lorenzo pa ima zdaj 202 točki.

Sezona se bo nadaljevala na japonskem Motegiju čez 14 dni.