Kopitar dosegel tri podaje za zmago Los Angelesa po podaljšku

U.K.
4. 5. 2014, 07.42
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.54

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL v gosteh po podaljšku s 3:2 premagala Anaheim Ducks in v drugem krogu zahodnega dela končnice lige povedla z 1:0.

Eden najzaslužnejših za zmago je bil Anže Kopitar, ki je dosegel tri podaje. Na vzhodnem delu je z 1:0 povedlo moštvo Boston Bruins po zmagi z Montreal Canadiens s 5:3.

Slovenski zvezdnik Kopitar je najprej podal za gol, ki ga je Alec Martinez za vodstvo gostov z 1:0 dosegel v deseti minuti, nato pa še za odločilna zadetka Slovaka Mariana Gaborika. Slednji je na 2:2 izenačil vsega sedem sekund pred koncem rednega dela, nato pa je zadel še po 12 minutah in 17 sekundah podaljška, ko je odločil srečanje. Gaborik je na tekmi dosegel dva gola in podajo in bil razglašen za igralca tekme.