Freund zmagovalec Holmenkollna, Prevc 11.

STA/U.K.
9. 3. 2014, 16.20
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.53

Nemški smučarski skakalec Severin Freund (265,4 točke) je zmagovalec zadnje tekme nordijske turneje v smučarskih skokih v Oslu.

Drugi je bil domačin Anders Bardal (252,1), tretji pa vodilni v svetovnem pokalu Poljak Kamil Stoch (245,4). V finalu so nastopili štirje Slovenci; najboljši med njimi je bil Peter Prevc (237,6) na 11. mestu.

Poleg Prevca, ki je bil po prvi seriji šele 21. in je v finalu napredoval za deset mest, so od Slovencev med trideseterico nastopili še Jernej Damjan (220,9 točke), ki je bil 22., Nejc Dežman (219,7), ki je bil 23., ter Tomaž Naglič (217,5), ki je v finalu z osmega nazadoval na 25. mesto.

Brez finala so v slovenskem taboru ostali Matjaž Pungertar na 37. mestu, Jurij Tepeš na 38. ter Jaka Hvala na 40. mestu.

V svetovnem pokalu je Stoch po današnjem tretjem mestu še povečal prednost pred drugouvrščenim Prevcem; ta zdaj pred velikim finalom v Planici zdaj znaša 168 točk. Zato pa Prevca vse bolj lovi tretji v skupnem seštevku, današnji zmagovalec Freund, ki zdaj dve tekmi pred koncem sezone za slovenskim skakalcem zaostaja le še za 29 točk.

Pred finalom v Planici (20. - 23. marec) bo prihodnji teden v Harrachovu na sporedu še svetovno prvenstvo v smučarskih poletih.