Ukulele

Poskušali so podreti rekord, a jim ni uspelo

S.A. / Novice Svet24
26. 2. 2018, 21.30
Posodobljeno: 27. 2. 2018, 08.40
Deli članek:

Na Tahitiju so domačini predvčerajšnjim neuspešno podirali rekord v igranju ukuleleja.

Profimedia
Polinezija je imela rekord v skupinskem igranju na ukulele vse od leta 2015.

Ukulele je majhno glasbilo s štirimi strunami, ki izvira iz Portugalske, razširil pa se je po vsej Polineziji. V regiji od Havajev do Tahitija ga imajo za simbol svoje identitete.

Na rajskem otoku Tahiti v Francoski Polineziji so domačini v soboto poskušali podreti svetovni rekord v skupinskem igranju ukuleleja. Čeprav sta na ta kitari podobna glasbila zaigrala 6302 glasbenika, jim ni uspelo – v Hongkongu je namreč lani skupaj zaigralo 8065 ljudi.

Igrali štiri ure

Polinezija je imela rekord v skupinskem igranju na ukulele vse od leta 2015, ko je skupno pesem zaigralo 4792 glasbenikov, lani pa jim je rekord speljal Hongkong. V soboto so poskušali naziv pripeljati nazaj v svoje roke. Mnogi so oblečeni v tradicionalna oblačila na Tahiti prispeli tudi s sosednjih otokov, kot sta Bora Bora in Moorea. Na stadionu so pod peklenskim soncem igrali štiri ure.

Profimedia
Tahiti je rajski otok v Francoski Polineziji.

Vseeno zadovoljni

Čeprav niso podrli rekorda, so v državi vseeno zadovoljni. Hongkong ima namreč šest milijonov prebivalcev, medtem ko jih je v Francoski Polineziji le okoli 275.000, so poudarili. »Vsak prebivalec Tahitija ima doma ukulele, gre za simbol slavja in druženja, družine in prijatelje združuje ob polinezijskih pesmih,« je poudaril Emile Arripeu, ki mu je pripadla čast vodenja sobotnega »orkestra«.