Jokajoče srce

R.T.
22. 9. 2017, 14.08
Posodobljeno: 22. 9. 2017, 14.11

Srbski ljubitelji košarke se očitno kar ne morejo sprijazniti s porazom na finalu evropskega prvenstva v košarki.

Aleksandar "Saša" Đorđević

Srbsko srce je ranjeno. Razlog? Kot je to značilno za vse narode na Balkanu, je bilo rezilo, ki je zarezalo globoko rano, ponovno šport. Srbi sicer ne udrihajo po naših košarkarjih, tem so za uspeh nemudoma športno čestitali in pri tem niso varčevali s hvalospevi. Ne, Srbi so bili znova žrtev sodniške zarote. Da bi osvetlili dogajanje na finalu in s prstom pokazali na kradljive sodnike, so sestavili 10-minutni videoposnetek z vsemi sodniškimi napakami, ki so jim vzele zlato.

»Šele zdaj boste ponoreli, poglejte, kako je bilo Srbiji odvzeto zlato: 10 minut kraje v finalu,« so zapisali na naslovnici srbskega portala Kurir.

Ob srbski bolečini se zdaj muzajo tudi Hrvati. »Namesto, da bi čestitali Slovencem, ki so jih po obojestranski odlični, čvrsti in viteški igri zasluženo premagali z rezultatom 93:85 ter postali evropski prvaki, so Srbi začeli sitnariti o "18 sodniških napakah" v njihovo škodo,« so zapisali na portalu Index.hr.

Bralcem prepuščamo lastno presojo o kredibilnosti trditev srbskih medijev.