Podelitev priznanj

Najbolj urejeni slovenski kraji

žk
13. 10. 2016, 17.46
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 10.00
Deli članek:

Končala se je letošnja vseslovenska akcija Moja dežela – lepa in gostoljubna Turistične zveze Slovenije (TZS). Med najlepše urejenimi mesti so slavili Ljubljana, Kamnik in Slovenske Konjice,

Zlati boben
Ljubljana je bila razglašena za najbolj urejeno slovensko mesto.

Wikipedia
Med srednje velikimi kraji je prvo mesto pripadlo Kamniku.

Med večjimi kraji je kot najbolj urejena slavila Ljubljana, sledila sta Koper in Kranj. Med srednjimi mesti so se za Kamnikom uvrstile Ravne na Koroškem in Brežice, med manjšimi mesti pa sta prvouvrščenim Slovenskim Konjicam sledila Radlje ob Dravi in Polzela.

Turistični kraji in kampi

Trije najbolj urejeni turistični kraji so Kranjska Gora, Bovec in Izola, zdraviliški kraji pa Laško, Podčetrtek in Zreče. Med izletniškimi kraji so izstopali Bloško jezero, Stara Fužina v Bohinju in Mojstrana. Najbolj urejeni kampi so Kamp Danica, Kamp Ljubljana Resort in Kamp Kolpa, med mladinskimi prenočišči so bili nagrajeni MCC Celje, hostel Pekarna in mladinski hotel Punkl.

Ljubljanska ekološka cona je slavila tudi med mestnimi jedri, sledila pa sta Koper in Škofja Loka. Med trškimi jedri so najbolj prepričali Velika Polana – park Dežela štorkelj, Jurovski Dol s Hajnčevo potjo in Podčetrtek. Najlepša vaška jedra imajo Kapla na Kozjaku, Velika Nedelja in Adergas.

Wikipedia
Kranjska Gora je najbolj urejen slovenski turistični kraj.

Spletno glasovanje

Osnova projekta je tekmovanje slovenskih mest in krajev na področju urejanja prostora, okolja in gostoljubnosti.

V spletnem glasovanju, v katerem so odločali ljudje, je sicer med večjimi mesti zmagal Kranj, med zdraviliškimi kraji Podčetrtek in med turističnimi kraji Kobarid.

Akcijo Moja dežela – lepa in gostoljubna je potekala pod častnim pokroviteljstvom predsednika države Boruta Pahorja. Priznanja so podelili v torek zvečer v hotelu Radin v Radencih v okviru Dni slovenskega turizma (DST).

Osnova projekta je tekmovanje slovenskih mest in krajev na področju urejanja prostora, okolja in gostoljubnosti. »Projekt prerašča v vseslovensko gibanje za urejeno okolje in gostoljubnost. Slednja pa na svoj način odkriva širino in vsebinski smisel slogana Turizem smo ljudje,« še pravijo na turistični zvezi.